ترکيه در برلين، گردشگر جذب مي‌کند

به گزارش ميراث آريا(chtn)، ارطغرل گوناي، وزير فرهنگ و گردشگري ترکيه پس از افتتاح غرفه کشور متبوع خود در نمايشگاه برلين، توسعه و رشد گردشگري ترکيه در سال 2010 را منوط به تحولات توسعه جهاني دانست.

وزير گردشگري ترکيه گفت: بي ترديد گردشگري ترکيه در سال جديد در صورت روند توسعه‌اي پايدار در بخش گردشگري جهاني، شاهد جذب بيش از 30 ميليون گردشگر خواهد بود. وي بهبود شرايط جهاني اقتصاد، تبديل شدن استانبول به عنوان پايتخت فرهنگي اروپا و برپايي مراسم بزرگداشت نام گذاري سال 2010 به نام سال ژاپن در ترکيه را در رسيدن اين کشور به اهداف پيشرو ميسر عنوان کرد.

ارطغرل گوناي افزود: هدف ما ترغيب گردشگران به ديدن زيبايي‌هاي فرهنگي و تاريخي، برخورداري از امکانات رفاهي و بهداشتي و استفاده از مناطق ورزشي همچون بازي‌ گلف به منظور جذب گردشگر و افزايش درآمد است.

لازم به ذکر است ترکيه علاوه بر معرفي جاذبه‌هاي گردشگري خود دو اثر تاريخي اين کشورهمچون تصوير فرشته‌اي از کليساي حاجيه صوفيه و سرديسي از امپراتور روم باستان، آگوستوس را نيز به نمايش در آورده است.

نمايشگاه برلين روز گذشته با بيش از 180 هزار بازديدکننده و بالغ بر 10 هزار شرکت کننده از 180 کشورجهان روز گذشته دهم ماه مارس کار خود را آغاز و تا چهاردهم برپا خواهد بود. /109

انتهای پیام/

کد خبر 138812217