حضور گردشگران نوروزي در بازار تاريخي زرند

به گزارش ميراث آريا(chtn)،مسئول نمايندگي ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان زرند واقع در استان کرمان گفت:نظارت بر عملکرد واحدهاي عضو ستاد تسهيلات سفر و اعلام گزارش به فرماندار اين شهرستان در جهت رفع نواقص و هماهنگي براي برپايي جشنواره \" هفت سين \" توسط دبير خانه جشنواره ستاد تسهيلات از جمله اقدامات اين نمايندگي در ايام نوروز است.

محمد اسلامي افزود:جشن‌هاي شبانه به مدت هفت شب از تاريخ پنجم فروردين با اجراي برنامه هاي متنوع و شاد در راستاي ايجاد روحيه شاداب براي مسافران نوروزي برگزار شد.

وي ضمن تشکر از همکاري شهرداري ، نيروي انتظامي ، هلال احمر و ... اين شهرستان اظهار داشت: نظارت بر اقامتگاه‌ها و اماکن مد نظر براي اسکان مسافران با حضور فرماندار و رياست آموزش و پرورش درحال انجام است.

اين مقام مسئول تصريح کرد:اهدا سوغات شهرستان، راه اندازي\" هفت سين \" سيار و راه اندازي اتوبوس با طراحي آثار و جاذبه‌هاي زرند، از ديگر فعاليت هايي است که باهمکاري شهرداري صورت گرفته است.

مسئول نمايندگي ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان زرند تاکيد کرد:نظارت بر استقرار چادر هلال احمر و تامين نقشه ها و مايحتاج اطلاع رساني،
بازديد غير منتظره از رستوران‌ها، تالارها،مهمانپذيرها و مجتمع وليعصر\"عج\" جهت بررسي نواقص و تذکر جهت رفع آنها از ديگر اقدامات سازمان ميراث فرهنگي در اين شهرستان است.

اسلامي با اشاره به آثار و جاذبه‌هاي تاريخي اين شهرستان،ادامه داد:بازار زرند متعلق به دوره صفويه،مسجد700ساله حسينيه قلعه،خانه و برج سيدعلي خان،جاي پاي دايناسور و...از جمله اين آثار هستند.

وي با بيان اين مطلب که روستاي گيسک در 10کيلومتري شمال شهر کرمان وجود دارد گفت:اين روستا يکي از بي‌نظيرترين مجموعه‌هاي ديدني شمال استان است که داراي چشم اندازهاي زيبا و طبيعتي بکر است که گردشگران بسياري را به سوي جذب مي‌کند./117

انتهای پیام/

کد خبر 1389011524