ساماندهي راه‌هاي ارتباطي؛ مهمترين زيرساخت‌ سراب اسکان

محمدحسين فرمهيني فراهاني؛ مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي در اين باره به ميراث‌آريا((chtn گفت: سراب اسکان از مناطق مستعد سرمايه‌گذاري در استان مرکزي است که در شهرستان شازند و در کيلومتر 30 جاده اراک به ملاير قرار دارد.

وي با بيان اينکه در حال حاضر هيچگونه زيرساختي به منظور ايجاد فضاهاي تفرجگاهي در اين منطقه ايجاد نشده است، احداث مجتمع‌هاي خدماتي، تفريحي، ورزشي و احداث کمپ‌هاي اقامتي را از امکانات مورد نياز اين منطقه برشمرد.

فراهاني اعتبار مورد نياز جهت ايجاد زيرساخت‌هاي لازم در اين منطقه را پنج ميليارد ريال عنوان کرد و بيان داشت: دسترسي آسان به شهرهاي اراک و شازند، وجود شهرک مهاجران در نزديکي منطقه اسکان و قرار گرفتن در کنار محور ترانزيت شرق به غرب از مزيت‌هاي اين پروژه است.

وي واگذاري زمين در منطقه، اعطاي مجوزهاي لازم جهت ساخت و بهره‌برداري و اعطاي تسهيلات بانکي کم بهره با بازپرداخت بلند مدت را از تسهيلات قابل ارائه به منظور سرمايه‌گذاري در اين منطقه برشمرد.

مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي خاطرنشان کرد: به دليل وجود آب و هواي مساعد و موقعيت مناسب جفرافيايي اين منطقه در حال حاضر به عنوان يکي از مناطق تفريحي استان مورد توجه قرار دارد.

/115

انتهای پیام/

کد خبر 1389011651