طرح گردشگري با علائق ويژه حذف مي‌شود

سيدرضا موسوي؛ معاون گردشگري کشورمان در گفتگو با ميراث‌آريا(chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: طرح توريسم با علائق وي‍ژه با هدف تخصصي کردن سفر براي نخستين بار در کشور شکل گرفت، اما چندان با استقبال مواجه نشد و علت آن نيز اين است که بيشترين هدف دفاتر خدمات مسافرتي به رغم داشتن مجوز بند \"ب\" بردن تور به خارج از کشور است.

وي تصريح کرد: با وجود فعاليت دو هزار و 500 دفتر خدمات مسافرتي و گردشگري در سطح کشور اما تعداد گردشگران ورودي به کشور دو ميليون و 300 هزار نفر است که بيانگر تعدد دفاتر خدمات مسافرتي و فعاليت پايين آنها در حوزه ورود گردشگر است.

معاون گردشگري سازمان ميراث‌فرهنگي تصريح کرد: طرح توريسم با علايق ويژه با هدف تخصصي کردن سفر شکل گرفت و بسياري از دفاتر طرح توجيهي توريسم با علائق ويژه را نوشتند اما به ورود تورهاي تخصصي توجهي نکردند و در عمل هيچ تور تخصصي به کشور وارد و يا در کشور برگزار نمي‌شود.

موسوي اظهار داشت: در اين راستا در نشست مشترک شوراي هماهنگي تشکل‌هاي مراکز اقامتي و کانون سراسري انجمن‌هاي صنفي دفاتر خدمات مسافرتي هوايي و جهانگردي کشور که در اوايل ارديبهشت ماه در شهر گرگان برگزار شد اعلام کردم که طرح توريسم با علائق ويژه را حذف خواهم کرد.

وي خاطرنشان کرد:دلايل و توجيهات خود را به منظور حذف اين طرح براي رياست سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌‌دستي و گردشگري مطرح کرده‌ام که در صورت موافقت وي طرح توريسم با علائق ويژه حذف خواهد شد.

/115

انتهای پیام/

کد خبر 1389031723