ايران امروز بسيار متمدن و پيشرفته‌تر از گذشته است

به گزارش ميراث‌آريا(chtn) کنستانتين کانيس؛ ضمن ابراز خوشحالي از سفر به ايران گفت: به دليل اينکه همسرم پيش از انقلاب چند سالي در ايران اقامت داشته اطلاعات مختصري از فرهنگ و تاريخ اين کشور داشتم، اما واقعيت اين است که به جهت تبليغات پرحجم و هر روزه‌ رسانه‌هاي اروپايي و آمريکايي با رويکرد سياسي عليه ايران، فکر مي‌کردم ايران هم مانند برخي کشورهاي جهان، کشوري است نظامي که در شهرهاي آن ادوات و نيروهاي نظامي مستقر هستند، اما برخلاف تصورات ذهني من، با کشوري روبرو شدم که از لحاظ امنيت،‌ طراحي و مهندسي شهري،‌ رفاه شهروندان و فرهنگ مردم بسيار پيشرفته و کم‌نظير است.

وي در ادامه افزود: طي 15 روز اقامت در ايران موفق شديم از شهرهاي تهران، اصفهان، مشهد، شيراز و نيشابور ديدن کنيم و از آنجائي‌که مسافرت ما به برخي از اين شهرها زميني بوده، لذا با مشاهده زيرساخت‌هاي حمل و نقل مانند بزرگراه‌ها و امکانات رفاهي بين‌راهي،‌ ايران را هم‌ رديف ايالت‌هاي بزرگ آمريکا ديدم.

اين گردشگر آمريکايي ضمن ابراز علاقه براي سفر مجدد به ايران گفت: خصوصيات مردم ايران از جمله در ميهمان‌نوازي و با سليقه بودن در پوشش را پيش از اين در هيچ کشوري نديده است.

وي يادآور شد: دست‌اندرکاران صنعت گردشگري ايران مي‌توانند با اندکي تدبير علاقه‌مندان زيادي را از کشورهاي مختلف جهان از جمله آمريکا براي سفر به ايران تشويق کنند.

وندي کويل همسر وي نيز که کتابي با عنوان ايران رنگارنگ حاوي خاطراتش از اقامت در کشورمان منتشر کرده است، افزود: ايران امروز در همه ابعاد نسبت به گذشته پيشرفته‌تر شده است و بدون اغراق ايران ظرفيت‌هاي توريستي بسياري براي جهانگردان دارد، اما از آنجا که تبليغات گردشگري ايران در خارج از کشور غير حرفه‌اي انجام مي‌شود از اثر بخشي لازم برخوردار نيست.

/115

انتهای پیام/

کد خبر 1389031743