صنايع‌دستي غير ايراني از ماسوله رخت بر مي‌بندد

معاون صنايع‌دستي استان گيلان در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، ضمن بيان اين مطلب گفت: هفته گذشته نشستي با حضور شهردار ماسوله، فروشندگان صنايع‌دستي، شرکت‌هاي تعاوني و اعضاي شوراي شهر ماسوله در خصوص جمع آوري صنايع‌دستي غير ايراني از تمامي فروشگاه‌ها برگزار شد.

محمد علي يوسفي با اشاره به اينکه حاضران اين نشست از جمع‌ آوري صنايع‌دستي از فروشگاه‌هاي اين استان استقبال کرده‌اند، افزود: در اين نشست مصوبه هيأت دولت در دور سوم سفرهاي رياست جمهوري به استان اصفهان در مورد ممنوعيت فروش صنايع‌دستي براي حاضران شرح داده شد.

اين مقام مسئول ادامه داد: پس از قرائت اين مصوبه همگان از فروش صنايع‌دستي ايراني در تمامي فروشگاه‌هاي ماسوله حمايت کردند و خواستار اجرايي شدن اين امر شدند.

معاون صنايع‌دستي استان گيلان با بيان اينکه حذف صنايع‌دستي خارجي از فروشگاه‌ها دو مشکل اساسي ايجاد مي‌کند، تصريح کرد: فروشندگان بسياري هم اکنون در فروشگاه‌هاي خود ميليون‌ها تومان از اقلام گوناگون صنايع‌دستي خارجي دارند و اگر بخواهيم به سرعت اين محصولات را از فروشگاه‌ها خارج کنيم با ورشکستگي فروشندگان مواجه مي‌شويم.

وي اضافه کرد: مشکل ديگري که وجود دارد اين است که بايد فکري براي جايگزين کردن صنايع‌دستي ايراني شود تا مشتريان توانايي خريد آن‌ها را داشته باشند.

به گفته يوسفي تمامي فروشندگان بايد از خريداري صنايع‌دستي خارجي خودداري کند و محصولاتي را که در فروشگاه‌ها دارند در صورت امکان پس دهند و يا به فروش برسانند.

معاون صنايع‌دستي استان گيلان در پايان خاطرنشان کرد: اين معاونت در اين نشست متعهد شد فروشندگان و توليدکنندگان را در افزايش کيفيت، بسته بندي و کاهش قيمت توليدات حمايت کند.

112/

انتهای پیام/

کد خبر 1389031748