رونمايي از شماره‌ ثبت ملي کلاه کرکي و چاروق دوزي

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان شمالي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: چهار صنعتگر از اين استان در نمايشگاه ملي صنايع‌دستي در قالب سه رشته حاضر مي‌شوند.

علي کاظمي افزود: در هفته صنايع‌دستي نمايشگاهي از هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي استان خراسان شمالي در قالب 15 غرفه در محل شهر بازي شهر بجنورد برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه در شهرستان‌هاي اين استان نيز 25 غرفه عرضه هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي داير شده است، ادامه داد: توليدات رشته‌هاي شاخص و بومي خراسان شمالي براي اين غرفه‌ها در نظر گرفته شده است.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان شمالي تصريح کرد: همايشي در روز 22 خرداد نيز در اين استان برگزار مي‌شود و در اين همايش ضمن تجليل از پيشکشوتان و خادمان صنايع‌دستي از شماره ثبت ملي دو پرونده در فهرست ميراث ناملموس رونمايي مي‌شود.

اين مقام مسئول با اشاره به اينکه کلاه کرکي و چاروق دوزي اين استان به تازگي به فهرست ملي ثبت ميراث ناملموس پيوسته‌، اظهار داشت: علاوه بر اين آثار برتر صنايع‌دستي خراسان شمالي ر روز همايش به نمايش گذاشته مي‌شود.

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان شمالي يادآور شد: در اين همايش همچنين از تمبر روز جهاني صنايع‌دستي رونمايي مي‌شود.

وي با تأکيد بر اينکه دو هزار جلد کتاب معرفي صنايع‌دستي در هفته پاسداشت توزيع مي‌شود، خاطر نشان کرد: تبليغات از طريق نصب بنر، ارسال پوستر و ارسال پيام کوتاه در طول هفته انجام مي‌شود.
112/

انتهای پیام/

کد خبر 1389031755