استقبال صنعتگران صنايع‌دستي از جشنواره ملي جوان ايراني

مدير عامل مجمع هماهنگي تشکل‌هاي کشاورزي کشور در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، ضمن بيان اين مطلب گفت: نزديک به 200 صنعتگر جوان از سراسر کشور در اين جشنواره شرکت کردند.

عليرضا بزرگي افزود: بر اساس آمار بدست آمده هنرمندان استان‌ خوزستان در اين جشنواره حضور پر رنگ‌تري داشته‌اند و استان خراسان رضوي نيز از نظر حضور در جايگاه دوم قرار دارد.

اين مقام مسئول ادامه داد: صنعتگران استان‌هاي هرمزگان و همدان نيز با ارسال سوابق فعاليت‌هاي خود در عرصه صنايع‌دستي اين جشنواره بسيار پرشور حاضر شدند.

وي که از اعضاي شوراي سازمان مهندسي کشاورزي کشور است، تصريح کرد: جشنواره ملي جوان در بخش کشاورزي در 10 گرايش برگزار شد که صنايع‌دستي يکي از اين گرايش‌ها به شمار مي‌آيد.

به گفته بزرگي زراعت و باغباني، صنايع‌تبديلي و تکميلي، تشکل‌هاي بخش کشاورزي، خدمات فني و مهندسي کشاورزي، عشاير، دام و طيور، منابع طبيعي و محيط زيست و شيلات و آبزيان از ديگر گرايش‌هايي است که جوانان ايراني در بخش کشاورزي اين جشنواره در آن‌ها حضور دارند.

اين عضو شوراي سازمان مهندسي کشور با تأکيد بر اينکه تعداد شرکت کنندگان زن در بخش صنايع‌دستي به طور تقريبي دو برابر آقايان است، اضافه کرد: هنرمنداني که سوابق خود را ارسال کرده‌اند بيشتر در رشته‌هاي قالي بافي، گلسازي، منبت کاري، سفالگري و حصير بافي فعاليت دارند.

وي يادآور شد: در بخش کشاورزي جشنواره ملي جوان ايراني، بيش از چهار هزار جوان از سراسر کشور حاضر شدند.

مدير عامل مجمع هماهنگي تشکل‌هاي کشاورزي کشور در پايان خاطر نشان کرد: تعداد دختران شرکت کننده در جشنواره ملي جوان ايراني يک‌هزار و 500 نفر است.
112/

انتهای پیام/

کد خبر 1389031762