حادثه کشتي‌ آزادي، گردشگران عرب را به ترکيه کشاند

به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ سازمان گردشگري ترکيه اعلام کرد، پس ازحمله نيروهاي رژيم صهيونيستي به کشتي هاي ترکيه در نوار غزه و به وقوع پيوستن حوادث به وجود آمده،‌ شمار گردشگران کشورهاي عرب حوزه خليج فارس به اين کشور رو به فزوني نهاده است.

امين کايا، سرکنسول ترکيه در دبي نيز اظهار داشت، اگرچه گردشگران اسراييل مسافرت به ترکيه را به دليل حوادث به وجود آمده لغو کردند، اما اين خلا با حضور چشمگير گردشگران حوزه خليج فارس کاملا مرتفع شده است.

وي افزود:‌ اگرچه 95 درصد از گردشگران اسراييلي را از دست داديم اما چندين برابر آن پذيراي گردشگران منطقخ خليج فارس شديم. به نحوي که پس از حمله نيروهاي صهيونيست به کشتي ترکيه ميزان ثبت نام گردشگران براي ورود به کشور تنها در ظرف دو روز 20 درصد افزايش يافت.

کايا، اين اقدام را از نظر اقتصادي نيز به سود ترکيه اعلام کرده و افزود: هر گردشگر عرب بين دو هزار تا دو هزار و400 دلار هزينه مي‌کند که چهار برابر گردشگران اسراييلي است.

وي خاطر نشان کرد، اين روند همجنان ادامه دارد به نحوي که هنوز هم به طور روزانه بيش از 400 نفر براي صدور رواديد به اين کنسولگري مراجعه مي‌کنند. /109

انتهای پیام/

کد خبر 1389040840