صنايع دستي کرمانشاه زينت بخش برنامه \"ترنم بهاري\"

معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:نزديک به دو ماه است که هنرمندان و صنعتگران استان در اين برنامه به توليد صنايع دستي مي‌پرازند.

نصرت‌ا... سپهر افزود:ترنم بهاري از برنامه‌هاي موفق استان کرمانشاه است که با صنايع دستي و عطر رنگ،طرح و نقش،ويژگي خاصي يافته است.

وي با بيان اينکه در اين برنامه کار عملي صنايع دستي صورت مي‌گيرد، گفت:در اين برنامه صنايع دستي همچون گيوه بافي،گليم بافي،معرق،منبت،سفال،سراميک،موج بافي و جاجيم بافي به نمايش گذشته شده است.

اين مقام مسئول در اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه تصريح کرد:همچنين در دکور اين برنامه از صنايع دستي مطرح استان استفاده شده است.

سپهر ادامه داد:اين مهم در جذب مخاطب تاثير بسزايي داشت و همچنين باعث شد تا ديگر تهيه‌کنندگان از اين هنر صنعت در برنامه‌ها استفاده کنند.

معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي استان کرمانشاه يادآور شد:صنايع دستي استان کرمانشاه با توجه به قابليت‌هاي بالايي که دارد همواره تاثير گذار بوده است.

وي در پايان براي استفاده ديگر سازمان‌ها و برنامه‌سازان از صنايع دستي و هنرهاي سنتي مطرح استان کرمانشاه اعلام آمادگي کرد./117

انتهای پیام/

کد خبر 1389040963