به گزارش ميراث آريا(chtn)سرهنگ سيد تيمورحسيني با تاکيد براينکه 33 درصد از تصادفات مهم درحوزه درون شهري به دليل نواقص معابر و وجود نقاط حادثه خيز صورت مي پذيرد،افزود:بي توجهي و عدم اقدام به موقع درجهت رفع اين معايب حادثه خيزدرون شهري از سوي تعدادي از شهرداران استان گيلان غير قابل قبول بوده و اين بي اعتنايي جان انسان‌ها را در معرض خطر قرارداده است.

وي به اقدامات پليس راهنمايي و رانندگي گيلان براي درنظر گرفتن سهم سازمانهاي ذيربط در بروز تصادفات درون شهري اشاره وخاطرنشان کرد: در اين راستا پليس راهنمايي و رانندگي فرماندهي انتظامي گيلان طي ابلاغي به روساي راهور شهرستان هاي تابعه تاکيد کرده که کليه کارشناسان تصادفات موظف هستند درزمان رسيدگي به تصادفات و اظهار نظرکارشناسي در صورت عيب ونقص معابرهستند.

حسيني از جمله اين نواقص به عدم وجود پلهاي رو گذرعابر پياده، وجود حفره و چاله‌ها در سطح آسفالت کمبود تابلو و علايم عمودي و افقي، سهم تقصير سازمانهاي ذيربط به خصوص شهرداريها درکروکيهاي ترسيمي اشاره کرد.

رييس پليس راهنمايي و رانندگي گيلان، «وسيله نقليه ،انسان و راه» را ازجمله مهمترين عوامل بروز تصادفات درون شهري عنوان و تصريح کرد:متاسفانه تا به امروز از سوي ار گانهاي ذيربط استان گيلان به نقش راه يا معابر در بروز تصادفات درون شهري توجه جدي نشده و در اين راستا پليس راهنمايي و رانندگي فرماندهي انتظامي گيلان مصمم است که اين نقش را به صورت پر رنگ در بررسي هاي کارشناسي خود در نظر بگيرد.

سرهنگ حسيني در پايان نقش حوزه معاونت امور عمراني استانداري گيلان به عنوان متولي اصلي ترافيک در اين استان را بسيار تعيين کننده و حايز اهميت خواند و تاکيد کرد: پي گيري‌هاي به عمل آمده از سوي اين معاونت مي تواند تاثير به سزايي در اقدامات اجرايي شهرداران استان به دنبال داشته باشد.

120/

انتهای پیام/

کد خبر 1389040969