نخستين همايش ملي توسعه گردشگري احياي راه ابريشم برگزار مي‌شود

به گزارش ميراث آريا (chtn)به نقل از روابط‌عمومي پژوهشگاه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري؛ برگزاري اين همايش در نشست مشترک رئيس پژوهشگاه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار مورد موافقت قرار گرفت.

در اين نشست که با حضور احمد خوشنويس؛ معاون سازمان و رئيس پژوهشگاه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، مصيب عباسي؛ رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار، شاهرخ رنجبر بهادري؛ معاون پژوهشي دانشگاه، حيدر لطفي؛ مدير گروه جغرافياي سياسي و برنامه‌ريزي توريسم دانشگاه، هادي احمدي؛ مدير مرکز مطالعات راه ابريشم و آرزو يحيي‌نژاد؛ دبيرمطالعات ميراث معنوي آسياي ميانه برگزار شد، طرفين بر لزوم همکاري‌هاي مشترک با موضوع ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تاکيد و بر روي موضوعات مفاد تفاهم‌نامه‌اي که قرار است بين طرفين امضاء شود بحث و تبادل نظر کردند.

برگزاري کارگاه مديريت ثبت جهاني اواخر آبان ماه سال جاري، برگزاري مشترک همايش بين المللي راه ابريشم مهرماه سال 90 و تشکيل دبيرخانه دائمي اين همايش در دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار از ديگر موارد مطرح شده در اين نشست بود.

در اين نشست همچنين برگزاري نشست يک روزه با نمايندگان کشورهاي واقع در مسير راه ابريشم در دانشگاه، ‌معرفي استاد پيوسته از سوي پژوهشگاه به دانشگاه آزاد واحد گرمسار و راه‌اندازي رشته‌هاي جديد در اين دانشگاه از جمله موضوع‌هاي مورد بحث و بررسي در اين نشست بود که قرار است در مفاد تفاهم‌نامه مد نظر قرار گيرد.

در دانشگاه آزاد واحدگرمسار رشته‌هاي جغرافيا و برنامه‌ريزي توريسم و جغرافياي سياسي داير است. مجله توريسم و گردشگري نيز از دستاوردهاي مسوولان اين دانشگاه است که به زودي به زبان انگليسي منتشر مي‌شود./118

انتهای پیام/

کد خبر 1389041524