کشف خانه‌اي رومي با نقاشي‌هاي رنگي در بلغارستان

به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ يک باستان‌شناس بلغاري پس از 21 روز کاوش در منطقه نواي بلغارستانريال موفق به شناسايي نشانه‌هايي از يک پايگاه نظامي با اتاق‌هايي متعلق به قرن‌هاي دوم، سوم و چهارم ميلادي شد که مربوط به دوره حضور رومي‌ها در اين کشور بوده و از نقاشي‌هاي رنگي ديواري منحصر به فردي برخوردار بودند.

يکي از اتاق‌هاي شناسايي شده که نقاشي‌هاي شگفت انگيزي در آن وجود داشت، به گفته اين باستان‌شناس، مهمان‌خانه‌اي وسيع به طول 12 متر و عرض 4.5 متر بوده و سيستم‌هايي گرمايشي نيز در ون ديوارها و کف آن تعبيه شده بود.

اين باستان‌شناس همچنين افزود:‌ نقاشي‌هاي موجود روي ديوارها که مخلوطي از طرح‌هاي رنگي و ساده بودند، بسيار تازه بوده و شباهت فراواني به کاغذهاي ديوراي دارند.

وي با توجه به اندازه اتاق‌ها و نوع طراح هاي موجود روي ديوارها خاظر نشان کرد: به احتمال زياد اين ساختمان متعلق به افراد خانواده‌اي سلطنتي بوده که در زمان حضور رومي‌ها در آن زندگي مي‌کردند.

لازم به ذکر است طي چند روز آيندهف گروهي از باستان‌شناسان لهستاني جهت يافتن نشانه‌هايي از يک بيمارستان نظامي، کاوش‌هايي را در اين منطقه آغاز خواهند کرد. باستان‌شناسان بلغاري اميداورند اين کاوش‌ها مسير آنها را براي کشف شواهدي تازه از اين سکونتگاه هموارتر سازد./109

انتهای پیام/

کد خبر 1389042330