کشف مجسمه‌هاي پنج هزار ساله در چين

به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ باستان‌شناسان به تازگي مجسمه‌هايي سنگي را در شهر يونگژو واقع در استان هونان چين کشف کردند که علاوه بر قدمت پنج هزار ساله خود، از نظر کميت نيز بيشتر از مجسمه‌هاي سربازان تراکوتا بودند.

اين مجسمه‌ها که به صورت نيمه کاره حکاکي شده اند، از نظر حالت و اندازه متفاوت بوده، پاهايي بر هم تنيده داشته و به صورت اغراق آميزي نمايان شده بودند.

به گفته باستان‌شناسان، اين مجسمه‌ها اشکال مختلفي داشتند، همچون يک زن باردار که بيانگر علاقه مردم به فرزند داشتن بود، يک ژنرال فيل سوار که اسطوره جنگ باستاني جنوب بود، و مجسمه‌هايي از خدمتکاران، جنگجويان،‌سربازان و فرماندهاني که صحنه‌‌اي واقعي از دنياي اسطوره‌اي باستان‌ را به تصوير مي‌کشيدند.

کارشناسان با توجه به موقعيت مجسمه‌ها منطقه کشف اين آثار را مکاني براي مراسم قرباني کردن ساکنان باستان اين سرزمين معرفي کردند.

در اين منطقه بيش از پنج هزار مجسمه کشف شده که همه آنها بيش از پنج هزار سال قدمت داشتند. باستان‌شناسان معتقدند، اين مجسمه‌ها که در عمق دو متري از سطح زمين کشف شدند، در صورت درست بودن قدمت آنها، قديمي‌ترين مجسمه‌هاي کشف شده در چين به شمار خواهند رفت./109

انتهای پیام/

کد خبر 1389060113