اتوبوس گردشگران در فيليپين ربوده شد

به گزارش ميراث آريا(Chtn)،‌ پليس فيليپين اعلام کرد، فردي مسلح که افسر سابق پليس بوده و در سال 2008 به دليل دست داشتن در قاچاق مواد مخدر و اخاذي اخراج شده بود، با حمله به يک اتوبوس در شهر مانيل،تمام مسافران را به گروگان گرفت.

رئيس پليس هنگ کنگ که از آزاد شدن شش مسافر اتوبوس شامل سه کودک در ساعات آغازين گروگان گيري خبر داده بود گفت: مسافران اين اتوبوس را گردشگران هنگ کنگي تشگيل مي‌دهند که در قالب يک تور تفريحي سه روزه وارد فيليپين شده و از چهار تا 72 سال تغيير سني دارند.

رئيس شوراي صنعت مسافرت هنگ کنگ اعلام کرد: از نکات جالب توجه در خصوص اين گروگان گيري طلب نکردن پول از سوي فرد گروگان گيرنده بوده و ابن موضوع مذاکره کنندگان را با سردگمي مواجه ساخته است.

پيش از اين سه گردشگر کره‌اي در منطقه‌اي ديگر از مانيل، با سوء قصد مواجه شده بودن که به کشته شدن يک تن از آنها انجاميد. اين واقعه سبب آن شده بود که در ابتدا ماموران هويت گروگان‌ها را کره‌اي اعلام کنند، اما آزاد شدن شش تن از آنها در سه ساعت اول گروگان گيري هويت اصلي آنها را مشخص کرد.

گفتني است اين گروگان گيري که به صورت مستقيم از شبکه تلويزيوني پخش مي‌شود اظطرراب گسترده‌اي را در سطح عموم به وجود آورده است./109

انتهای پیام/

کد خبر 1389060144