به گزارش ميراث آريا (chtn)دکتر عباس صداقت رييس اداره ايدز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با اعلام اين خبر گفت: نقش خانواده‌ها در پيشگيري از ايدز براي کودکان، نوجوانان و جوانان بسيار با اهميت است براي همين کتابچه آموزشي خانواده‌ها در اين خصوص تهيه و کامل شده و بزودي توزيع مي‌شود.

وي افزود: طرح توزيع اين کتابچه دو فاز دارد که در فاز نخست مسايلي نظير ساختار خانواده، مديريت بحران‌هاي نوجوانان و جوانان، گرايش فرزند به رفتارهاي پرخطر و تقويت استحکام خانواده مورد توجه قرار گرفته است.

صداقت فاز دوم اين طرح را شامل مسايل تخصصي‌تر در زمينه پيشگيري و آموزش ايدز اعلام کرد و گفت: فاز دوم طرح، سال آينده اجرايي مي‌شود و در آن به مسايل تخصصي‌تر در زمينه HIV و راه‌هاي انتقال آن خواهيم پرداخت.

رييس اداره ايدز در ادامه، نحوه توزيع کتابچه آموزشي ايدز را چنين توضيح داد: بهترين راه، کمک گرفتن از رسانه ملي است که اگر سازمان صدا و سيما مثل شرکت‌هاي تبليغاتي از ما پول مطالبه نکرده و به اين معضل به چشم يک معضل بزرگ اجتماعي نگاه کند، بهترين راه براي توزيع اطلاعات اين کتابچه خواهد بود.

وي افزود: در کنار صدا و سيما راه‌هاي ديگري براي توزيع اين کتابچه بين خانواده‌ها مدنظر است که از آن جمله مي‌توان به فرهنگسراها و رابطين بهداشتي در ساير مراکز اشاره کرد. /122

انتهای پیام/

کد خبر 138906214