به گزارش ميراث آريا (chtn)، محمد هادي ايازي با اعلام اين‌که براي ساخت باغ موزه کتاب تامين اعتبارهاي لازم در سال جاري صورت گرفته و اعتبار آن در اعتبارات مصوب شوراي اسلامي شهر تهران نيز قرار دارد، تاکيد کرد: اميدواريم با توجه به اينکه اعتبارات لازم تامين شده و پيمانکار قابلي نيز براي اين موضوع انتخاب شده است، بتوانيم ساخت اين مجموعه بزرگ فرهنگي را تا پايان امسال به اتمام برسانيم.

وي با اعلام اين‌که عمليات ساخت باغ موزه کتاب با زير بنايي به وسعت 35 هزار متر مربع تا پايان سال به پايان مي رسد، تاکيد کرد: در بازديدي که از باغ موزه کتاب داشتيم شاهد پيشرفت فيزيکي قابل توجه اين مجموعه بوديم واميدواريم با توجه به تمهيداتي که پيش بيني شده، بتوانيم تا پايان امسال احداث آن را به اتمام برسانيم.

وي افزود: ساخت باغ موزه کتاب تهران در زيربنايي با وسعت 35 هزار متر پيش بيني شده، ضمن اينکه براي اين مجموعه هم فضاي بسته نمايشگاهي و هم فضاي باز در نظر گرفته شده است.

معاون اجتماعي فرهنگي شهرداري تهران با بيان اين‌که در طول سال همواره نمايشگاه هاي مختلف کتاب در تهران برگزار مي‌شود، عنوان کرد: نمايشگاه‌هاي کتاب در باغ موزه کتاب به اين معنا طراحي شده‌اند که هر کدام مربوط به موضوعات مختلف از قبيل تاريخ، کتاب هاي علوم پايه، علوم پزشکي هستند که به طور جداگانه در هر دوره برگزار مي شوند.

ايازي در گفت: در باغ موزه کتاب تهران، تالارهاي متعدد ومخازن کتاب نيز ايجاد مي شود که از تالارها مي توانيم براي برگزاري نمايشگاه هاي متفاوت استفاده کنيم.

وي با اعلام ا ين‌که باغ موزه کتاب به نحوي طراحي شده تا به فضاي سبز آن محوطه آسيبي وارد نشود، اضافه کرد: روي اين مجموعه نيز مجددا به فضاي سبز تبديل مي شود تا شهروندان تهراني بتوانند از فضاي سبز محل استفاده کنند./122

انتهای پیام/

کد خبر 138906217