دست ساخته‌هاي آذربايجان شرقي در گنجينه خليج فارس جاي مي‌گيرد

به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان شرقي تراب محمدي مدير کل ميراث فرهنگي اين استان گفت: در راستاي معرفي هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي استان و با توجه به اهميت آشنايي مردم نقاط مختلف کشور با توانمندي‌ها و جاذبه هاي فرهنگي حضور در نمايشگاه‌هاي تخصصي از جمله برنامه‌هاي دائمي اين اداره کل است.

به گفته وي حضور در استان بوشهر که به گنجينه خليج فارس مشهور است، فرصت خوبي براي آشنا شدن هموطنان ساکن در جنوب کشور با هنرهاي هنرمندان شمال غرب ايران است که به لحاظ مواد و مصالح و نوع کار با هنرهاي آنان تفاوت دارد.

رييس شوراي فني صنايع‌دستي آذربايجان شرقي افزود: پنجمين نمايشگاه سراسري بازرگاني صنايع‌دستي استان بوشهر با توجه به حضور نمايندگاني از تمام استان‌هاي کشور از اهميت خاصي برخوردار است و هنرمندان رشته‌هاي مختلف آذربايجان شرقي نيز در مدت برگزاري اين نمايشگاه به هنرنمايي خواهند پرداخت.

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان شرقي اضافه کرد: در اين نمايشگاه هنرمندان برجسته و فعال در رشته‌هاي شيشه گري سنتي، گليم و ورني بافي، ريزه کاري روي چوب و قالي‌هاي هنري آثار و رشته هنري خود را در معرض ديد بازديدکنندگان هنرمند و هنردوست و هموطنان استان بوشهر قرار خواهند داد.

محمدي خاطرنشان کرد: پنجمين نمايشگاه سراسري بازرگاني صنايع‌دستي استان بوشهر از روز 12 دي ماه در محل دائمي نمايشگاه‌هاي شهر بوشهر آغاز به کار خواهد و تا 16 دي ماه پذيراي علاقمندان و هنرمندان است.


111/


انتهای پیام/

کد خبر 1389100216