نمايش گنجينه‌هاي نادر هنري در موزه ملي چين

به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين نمايشگاه مجموعه‌اي از 800 اثر نقاشي رنگ روغن، آب رنگ، نقاشي جوهر، خوش نويسي، مجسمه، طراحي، برش کاغذ،‌تنديس‌هاي سفالي،‌ گلدوزي‌هاي سنتي و آثار محلي هستند که از بين هزاران اثر اهدايي انتخاب شده اند.

از آثاربرجسته به نمايش درآمده مي‌توان به طوماري از جنس بامبو و سنگ اشاره کرد که توسط يکي از درباريان سلسله سونگ درست شده و همچنين طراحي گل‌هاي آفتابي و علف متعلق به سلسله مينگ همراه با تصويري زيبا از درياچه‌ها و کوهستان‌هاي جنوب چين متعلق به همين سلسله در کنار 145 اثر ديگر که توسط سردبير روزنامه پيپلز ديلي در سال 1964 کشيده شده اشاره کرد.

طومار سنگ و بامبو که 25 سانتي متر ارتفاع و 105 سانتي متر عرض داشته و با تکه‌اي از ابريشم ساخته شده يکي از قديمي‌ترين آثار نمايشي موزه به شمار مي رود که توسط هنرمندي از سلسله سونگ کشيده شده و در چين کشف گرديده است. نمونه‌ ديگري از اين اثر در ابعاد کوچک‌تر در موزه ژاپن قرار دارد.

به گفته معاون موزه هنر اين نمايشگاه که در طول تعطيلات عيد سال نوي چيني بيش از 100 هزار بازديد کننده داشته متعلق به نسل‌هاي مختلفي از هنرمندان و خبرگان هنري و خانواده‌هاي آنها بوده که از سال 1961 تاکنون بخش ثابتي از آثار اين موزه را تشکيل داده اند.

گفتني است 110 هزار اثر ارائه شده بود که به دليل نبود فضاي کافي تنها 10 هزار نمونه آن منتخب و در معرض نمايش قرار گرفت. به گفته مقامات موزه، فضاي 17 هزار متر مربعي موزه علت به نمايش درنيامدن بخش انبوهي از آثار شد./109

انتهای پیام/

کد خبر 1389112719