صادرات صنايع‌دستي را جايگزين صادرات نفتي کنيم

حسين سبحاني نيا ، نماينده نيشابور در اين باره به خبرنگار ميراث آريا (chtn)، گفت: نيشابور داراي قابليت‌هاي زيادي در ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي است بنابراين ما درصدد ايجاد يک شهرک صنايع دستي در اطراف آرامگاه خيام و عطار هستيم.

وي فيروزه نيشابور را بهترين فيروزه شناخته شده در دنيا دانست که هنوز نتوانسته از قابليت‌هاي خود استفاده کند و اظهار داشت : متاسفانه ما در زمينه صادرات، معرفي به بازار و استفاده از دانش روز دچار مشکل هستيم در حاليکه براي قطع وابستگي به نفت و رسيدن به افق‌هاي ترسيم شده بيست ساله بايد از اين قابليتهاي کشور استفاده کنيم.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي افزود: نه تنها نيشابور بلکه تمام شهرهاي ما داراي قابليتهاي هنري خوبي هستند که بايد به آن‌ها توجه شده و گسترش پيدا کنند تا به اين شيوه درآمدزايي و اشتغال زايي کنيم.

وي تصريح کرد : در حال حاضر کشورهاي ديگر در حال کپي برداري از طرح‌هاي صنايع‌دستي ايران هستند و ما هرچه ديرتر درصدد اجراي اين کار برآييم، بيشترمتضرر مي‌شويم.

سبحاني نيا خاطر نشان کرد: دولت بايد از کساني که مي‌خواهند اقدام به ساخت شهرک هاي صنعتي کنند حمايت کرده و با تشويق و ترغيب آن‌ها کمک کند تا اين فعاليت‌ها تحقق عيني يابد./202

انتهای پیام/

کد خبر 1389112754