نمايشگاه بين المللي آثار هنري کودک و نوجوان

به گزارش ميراث آريا(chtn) مدير عامل گنجينه نقش جهان و مسوول برگزاري چهاردهمين نمايشگاه بين المللي سالانه آثار هنري کودک و نوجوان در مراسم بازگشايي اين نمايشگاه گفت: در اين نمايشگاه 170 اثرهنري کودک و نوجوان شامل نقاشي، طراحي، عکاسي و آثار حجمي به نمايش گذاشته شده است.

مهران غلامي اضافه کرد: از اين شمار، 125 اثر شامل آثار هنري کودکان در چادرخانه مجموعه فرهنگي تاريخي کاخ گلستان به نمايش گذاشته شده است.

وي با اشاره به نمايش 45 اثر مربوط به آثار نوجوانان در بخش عکس خانه اين کاخ، بيان داشت: اين نمايشگاه از 6تا13 اسفندماه سال جاري برپا است.

به گفته اين مقام مسوول، اين نمايشگاه با همکاري نهادهايي چون گنجينه نقش جهان، مجموعه فرهنگي، تاريخي کاخ گلستان، نگارخانه شيو، کميسيون ملي يونسکو در ايران، انجمن فرهنگي بيستون، سازمان ميراث فرهنگي کشور و 25 آموزشگاه برتر هنر کودک و نوجوان از سراسر کشور برگزار شده است.

وي آثار به نمايش گذاشته شده در بخش نوجوانان را به صورت رقابتي عنوان کرد و گفت: در پايان نمايشگاه بنابرنظرات هيأت داوران، برگزيدگان اين بخش در زمينه هاي مختلف اعلام مي شوند.

غلامي يادآور شد: آثار هنري کودکان و نوجوانان از 10 کشور جهان چون اکراين، افغانستان، هند، پاکستان، نوروژ و ترکيه در اين نمايشگاه شرکت کرده‌اند./119

انتهای پیام/

کد خبر 1389120717