صدور کارت شناسايي براي صنعتگران لنگه و جاسک

عباس نوروزي در گفتگوي با ميراث آريا (chtn)، گفت: براي صنعتگران صنايع‌دستي که آموزش‌هاي کافي را ديده‌اند و از تخصص کافي برخوردارند و همچنين در آزمون‌هاي کيفيت و مهارت در رشته‌هاي کددار موفق شده‌اند،‌ کارت‌هايي با عنوان کارت شناسايي صنعتگري صادر مي‌شود.

وي افزود:‌ 293 پرونده در شهرستان لنگه و 11 پرونده در شهرستان جاسک براي دريافت اين گواهينامه توسط معاونت صنايع‌دستي با همکاري سازمان فني و حرفه‌اي استان به تصويب رسيده است که اين کارت‌ها براي آن‌ها صادر مي‌شود.

معاون صنايع‌دستي استان هرمزگان ادامه داد: اهم رشته‌هايي که مورد توجه هستند مربوط به صنايع‌چوبي و کارگاه‌هاي گرگور بافي است .

وي افزود: با دريافت اين کارت‌ها صنعتگران مي‌توانند براي دريافت تسهيلات بانکي مانند وام ، بهره اشتغال‌زايي،‌ زمين براي ساخت کارگاه و ديگر تسهيلات در نظر گرفته شده استفاده کنند .

نوروزي با اشاره به اينکه صدور اين کارت‌ها در جهت اشتغال‌زايي در زمينه صنايع‌دستي و رشد اقتصادي منطقه است ، تصريح کرد: بيشترين تمرکز براي اشتغال‌زايي خانگي و الويت با سرپرستان خانوار است.

وي افزود: براي اشتغال خانگي بيش از 5 هزار متقاضي وجود دارد که بر طبق اولويت 500 نفر از آن‌ها به صندوق مهررضا معرفي شده‌اند تا از تسهيلات بانکي مقتضي بهره‌مند شوند.

عباس نوروزي در پايان از برگزاري جلسه مشترک معاونت صنايع‌دستي استان هرمزگان با اداره کار و امور اجتماعي استان خبر داد که در آن به بررسي مسائل مربوط به حمايت از کار خانگي پرداخته مي‌‌شود.
/118

انتهای پیام/

کد خبر 1389120735