خسارت ميلياردي گردشگري در مصر

به گزارش ميراث آريا(Chtn)،‌ پس از کاهش تنش‌ها و نا آرامي‌ها در مصر، روز گذشته صدها دانشجو با تجمعي نمادين در کنار اهرام بزرگ جيزه، تظاهراتي را براي بازگشت گردشگران به کشور و خروج مصر از بحران شکل دادند.

اين راهپميايي اگرچه به صورت آرام و دور از هياهو شکل گرفت، اما خواسته جوانان مصري را براي بازگرداندن شرايط عادي به کشور و احيا دوباره صنعت گردشگري نشان مي‌داد.

طبق آمار موجود، در آخرين هفته ماه ژانويه، نزديک به 210 هزار گردشگر از مصر خارج شدند که اين ميزان منجر به تحميل خسارتي 178 ميليون دلاري شد و تداوم لغو مسافرت‌ها در ماه فوريه نيز حدود 825 ميليون دلار به گردشگري مصر ضرر وارد کرد.

کارشناسان معتقدند، اين کاهش درآمد براي کشوري پنج تا شش درصد درآمد ناخالص ملي خود را از راه گردشگري به دست مي‌آورد کمر شکن بوده است. از سوي ديگر تهديدي جدي براي دو ميليون نفري شد که در اين حوزه مشغول به فعاليت بودند.

دانشجوياني که روز گذشته راهپيمايي کرده بودند آمادگي خود را براي مغابله با هرگونه خبري که از نا امن بودن مصر حکايت داشت، اعلام کردن و با رنگ کردن صورت‌هاي خود به شکل پرچم مصر و برتن کردن پيراهن‌هايي مشکي به عشق مصر شعار، پلاک کاردهايي را حمل مي‌کردند که روي ‌آنها نوشته شده بود \" من مصري هستم،‌به من اعتماد کن\".

با اين وجود، در کنار اهرام جيزه، تنها مي‌توان تعدادي انگشت شمار از گردشگران خارجي را مشاهده کرد که کيلومتر‌ها دورتر از اتوبوس‌هاي گردشگري که بدون مسافر تمام روز را در رفت و آمد هستند،‌ ايستاده اند./109

انتهای پیام/

کد خبر 1389120749