تخصيص 5 ميليارد تومان اعتبار براي ايجاد کمپينگ‌هاي گردشگري قم

به گزارش ميراث آريا(chtn)، عليرضا ارجمندي با بيان اين مطلب قم را سالانه پذيرايي 15 تا 20 ميليون زائر و گردشگر مذهبي خواند که نيازمند سرمايه‌گذاري است و بيان داشت: ما شاهديم در ايام پيک‌سفر مانند نوروز، اعياد و مناسبت‌هاي مذهبي و تابستان افراد زيادي ميهمان قم هستند و در چادرهاي موقت اقامت دارند که شايسته زائران اين شهر نيست و لازم است قبل از هر کاري اين اقامتگاه‌ها ساماندهي شوند.

وي از شناسايي 500 باب منزل استيجاري غير استاندارد در اطراف حرم خبر داد و گفت: ما در صدد هستيم اين منازل را ساماندهي کرده و نسبت به اقامت زائرين اقدامات مطلوب را انجام دهيم در همين رابطه در ماه‌هاي اخير تفاهمات خوبي با ساير دستگاه‌ها صورت گرفته است.

ارجمندي مدت حضور زائران به قم را بين 3 تا 7 ساعت عنوان کرد و گفت: اگر چه اين مدت اقامت در قم کم است ولي در همين مدت نيز زائران نيازمند خدمات هستند و در حال حاضر با حمايـت‌هاي سرمايه‌گذاران و همکاري استاندار در صدد ايجاد کمپ‌هاي اقامتي متناسب با نياز اين زائران هستيم .

وي در رابطه با اقدامات سال‌‌هاي اخير اداره ميراث فرهنگي،‌صنايع‌دستي و گردشگري قم گفت: طي چهار سال اخير 29 واحد پذيرايي در قم احداث شده است که 5 واحد آن در سال جاري ايجاد شده است. همچنين طي چهار سال اخير 21 واحد اقامتي با 1970 تخت تأسيس شده که هفت هتل آن در سال‌جاري راه‌اندازي شده است.

همچنين پنج دفتر شرکت خدمات مسافرتي امسال به بهره‌برداري رسيده و در طول چهار سال گذشته مجموعاً 13 دفاتر خدمات مسافرتي در قم راه‌اندازي شده است.

رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري قم با اشاره به وجود 53 پروژه نيمه‌تمام در اين شهر که ميان 20 تا 90 درصد عمليات آن‌ها انجام شده است خواستار تخصيص بودجه‌هاي مورد نياز براي اتمام اين واحدها و تسريع در به بهر‌ه‌برداري رسيدن آن‌‌ها شد.

/202

انتهای پیام/

کد خبر 1389120751