کمپ «شغاب» در بوشهر افتتاح مي‌شود

احمد دشتي در گفتگو با ميراث‌آريا(chtn) با اعلام اين خبر افزود: عمليات احداث کمپ شغاب واقع در پارک شغاب بوشهر در وسعت 6 هزار متر مربع از يک سال گذشته آغاز شده است.

وي با بيان اينکه کمپ شغاب هم‌اکنون آماده بهره‌برداري است، تصريح کرد: اين کمپ با مشارکت شهرداري، اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان و بخش خصوصي ساخته شده است.

دشتي با بيان اينکه اين کمپ از ظرفيت اسکان 500 نفر در شب برخوردار است، متذکر شد: در راستاي تسهيل نياز مسافران امکاناتي همچون ماشين لباس‌شويي، حمام آب‌گرم، توزيع يخ و گاز به صورت رايگان و محوطه‌اي براي جنگ شادي نيز پيش‌بيني شده است.

دبير ستاد دائمي تسهيلات سفرهاي استان بوشهر خاطرنشان کرد: امسال همچون سال‌هاي گذشته علاوه بر افزايش تخت هتل‌ها و مراکز اقامتي از نظر تعداد کمپ و تجهيز مدارس براي اسکان مسافران نوروزي نيز تمهيدات بهتري اتخاذ شده است.

وي با بيان اينکه پيش‌بيني مي‌کنيم امسال بيش از 4 ميليون مسافر نوروزي به استان سفر کنند، اظهار داشت: به اين منظور تعداد 3 هزار و 600 کلاس درس در 400 مدرسه استان براي اسکان مسافران نوروزي با ظرفيت 500 هزار نفر تجهيز شده‌اند.

دشتي خاطرنشان کرد: در طول شهرهاي ساحلي استان نيز 20 کمپينگ با همکاري شهرداري و بخش خصوصي راه‌اندازي شده است؛ علاوه بر اين با صدور پروانه براي منازل استيجاري ظرفيت تخت‌هاي استان از 2 هزار تخت به چهارهزار تخت افزايش پيدا کرده است.

وي با بيان اينکه 49 جايگاه سوخت‌رساني نيز در ايام نوروز آماده سوخت‌رساني به خودروهاي مسافران است، افزود: تعداد 160 بازرس نيز نظارت بر تاسيسات و موسسات گردشگري و واحدهاي خدمات‌رسان به مسافران را بر عهده دارند.

/115

انتهای پیام/

کد خبر 1389122518