ابنيه تاريخي يونان در اختيار تهيه‌کنندگان سينمايي

به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ بناهايي همچون آکروپليس، دلفي و المپيا که نمادهاي باستاني يونان به شمار مي‌روند، اگرچه پيشترها نيز محلي براي عکاسان و فعالان سينمايي بودند اما از اين پس با مبلغي به مراتب کمتر در اختيار آن‌ها قرار خواهند گرفت.

طبق سياست جديد دولت يونان هزينه کرايه ابنيه‌هاي تاريخي کشور براي فعاليت‌هاي سينمايي و تبليغاتي کاهش يافته است. به طور مثال تعرفه يک روز فيلمبرداري در کنار بناي آکروپليس از 5 هزار دلار به 2050 دلار و يک جلسه عکاسي نيز از 385 دلار به 240 دلار کاهش پيدا کرده است.

اين اقدام دولت واکنش‌هايي از سوي تورگردانان و همچنين هنرمندان يوناني به همراه داشت؛ به گفته آن‌ها در صورت عملي شدن اين طرح بناهاي تاريخي کشور ديگر احترام و ويژگي سابق خود را از دست خواهند داد.

به گزارش ميراث آريا، برخلاف نظر منتقدان، مقامات دولتي اين کار را در توسعه جذابيت مناطق براي گردشگران مفيد دانسته و از سوي ديگر تمايل فيلمسازان را عاملي براي افزايش درآمد اين اماکن عنوان کرده اند.

گفتني است سازمان آمار يونان در گزارشي اعلام کرده هزينه‌هاي مصرفي در اين مناطق طي 9 ماه نخست سال گذشته با رشدي 5.3 درصدي به 52.5 ميليون دلار رسيد که با توجه به گستره اعتصاب‌هاي سال گذشته بسيار زياد بوده است.
/109

انتهای پیام/

کد خبر 1390110618