بايد شرايط طبيعت‌گردي براي گردشگران داخلي و خارجي فراهم شود

به گزارش ميراث آريا(chtn)، «سيد حسن موسوي» با بيان اين مطلب در همايش هم‌انديشي تحول طبيعت‌گردي در کشور که پيش از ظهر امروز در سالن همايش‌هاي موزه ملي ايران برگزار شد، افزود: ايران داراي طبيعت بسيار زيبا و بکري است که مي‌توان از اين ظرفيت در جذب گردشگران خارجي استفاده بهينه کرد.

وي با اشاره به جاذبه‌هاي فراوان طبيعي ايران اظهار داشت: با توجه و مهم قلمداد کردن طبيعت زيبا و جاذبه‌هاي طبيعي ايران مي‌توان به موفقيت سازمان ميراث فرهنگي در جذب 20 ميليون گردشگر خارجي تا پايان چشم انداز 1404 اميدوار بود.

موسوي با بيان اين که در سال 91 بايد شاهد جذب 5/7 ميليون گردشگر خارجي به کشور باشيم، خاطر نشان کرد: جاذبه‌ها و ظرفيت‌هاي بي‌بديل طبيعي در ايران بهترين راهکار جذب 5/7 ميليون گردشگر خارجي است.

وي اظهار داشت:‌ ضمن اين که طبيعت زيبا و بکر ايران مي‌تواند به توسعه و رونق سفرهاي داخلي نيز کمک کند.

معاون رئيس‌جمهور ادامه داد: بايد به مرحله‌اي برسيم که گردشگران داخلي و خارجي براي بازديد از جاذبه‌هاي طبيعي و نه با هدف شکار به طبيعت سفر کنند.

موسوي با ابراز خرسندي از ارتقاي کميته طبيعت‌گردي به اداره کل افزود: تشکيل اداره کل طبيعت‌گردي مي‌تواند به رونق سفرهاي داخلي و طبيعت‌گردي کمک فراواني بکند.

به گزارش ميراث آريا، در ادامه اين همايش از تعدادي از فعالان طبيعت‌گردي توسط معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري تجليل به عمل آمد.
/108

انتهای پیام/

کد خبر 1390122318