صادرات غيررسمي 45 ميليارد ريالي صنايع دستي گلستان

«رضا پورمهدي» در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين خبر افزود: اين توليدات با واسطه از طريق شهرهاي تهران، شيراز و تبريز به ساير کشورها صادر شده است.

وي با اشاره به اين که فرش، گبه، گليم و جاجيم زيارت از مهم‌ترين توليدات صادراتي صنايع دستي اين استان به شمار مي‌آيند، تصريح کرد: يکي از بهترين راه‌کارهاي رونق يافتن بازار فروش اين توليدات، حضور صنعتگران در نمايشگاه‌هاي خارجي به صورت رايگان و يا با هزينه‌هاي اندک است.

معاون صنايع دستي استان گلستان در خصوص سخنان معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور مبني بر رشد 300 درصدي صادرات صنايع دستي در سال آينده گفت: اميدواريم اين سازمان با برنامه‌هاي ويژه در خصوص حضور هنرمندان در نمايشگاه‌هاي خارجي زمينه‌ساز آشنايي صنعتگران با بازارهاي هدف شود.

اين مقام مسوول در اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گلستان اظهار داشت: اغلب هنرمندان صنايع دستي از شرايط اقتصادي چندان خوبي بهره‌مند نيستند و براي حضور در اين نمايشگاه‌ها نيازمند حمايت‌هاي دولت هستند.

وي در گفت‌وگو با ميراث آريا يادآور شد: توليدات صنايع دستي اين استان از قابليت‌هاي بسياري در زمينه صادرات برخوردار است و با ورود گمرک اين استان مي‌توان بخش عمده‌اي از اين توليدات را به ساير کشورها صادر کرد.
ص/112


انتهای پیام/

کد خبر 1390122731