اجراي بند 119 بودجه 90 با هدف حمايت از صنعتگران صنايع دستي

«رحمت‌ عليزاده» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب اظهار داشت: پس از ابلاغ اين آيين‌نامه، استاندار ‌نامه‌اي به تمام دستگاه‌هاي اجرايي از جمله ادارات کل راه و ترابري‌، صنعت و معدن و آموزش و پرورش استان ارسال کرد.

وي با اشاره به ارسال اين نامه در اواسط اسفندماه سال گذشته، ادامه داد: طي اين نامه تمام دستگاه‌هاي اجرايي ملزم به همکاري با معاونت ‌صنايع دستي اين استان شدند.

معاون صنايع دستي مازندران با بيان اين که پس از اتمام برنامه‌هاي مربوط به ستاد تسهيلات سفر در نوروز،‌ اين تقاضا دوباره به جريان افتاد‌،‌ تصريح کرد: اين معاونت نامه‌اي به سازمان اقتصاد و دارايي استان ارسال‌ و آمادگي خود را براي همکاري با دستگاه‌هاي اجرايي اعلام کرد.

عليزاده در ادامه تاکيد کرد: در حال حاضر منتظر دريافت پاسخ از دستگاه‌هاي مربوطه درباره مبلغ اعتبار و موارد مورد نياز خود براي اجراي اين بند هستيم.

وي انجمن صنايع دستي اين استان را رابط بين دستگاه‌هاي اجرايي و معاونت صنايع دستي دانست و افزود: براي اجراي اين بند، از هنرمندان داراي درجه 1 و 2 هنري بهره خواهيم برد.

به گزارش ميراث آريا، بنا بر بند 119 قانون بودجه سال 90 دستگاه‌هاي اجرايي بايد يک دهم درصد از اعتبارات عمراني ساختماني خود را به خريد آثار هنري اختصاص دهند.
ب/110

انتهای پیام/

کد خبر 1391021163