جشنواره ماهي‌گيري ظرفيت ممتاز گردشگري در جنوب اردبيل است

به گزارش ميراث آريا(chtn)، «محمد فرهودي» در مراسم انتخاب برترين‌ها در جشنواره ماهي‌گيري «فينارود» خلخال اظهار داشت: تداوم برگزاري اين جشنواره‌ها در سال‌هاي اخير موجب شده است تا علاقه‌مندان بي‌شماري در اين برنامه‌ها حضور يافته و اوقات فراغت خود را با تفريح سالم سپري کنند.

وي در ادامه تصريح کرد: حفاظت محيط زيست شهرستان خلخال در کنار دستگاه‌هاي فرهنگي، هنري و علمي سعي کرده است برنامه‌هاي متنوعي در ايام تابستان با هدف آشنايي بيشتر مردم و گردشگران با مسائل زيست‌محيطي تدارک ببيند تا از اين طريق فرهنگ زيست‌محيطي نيز به شايستگي در جامعه نهادينه شود.

فرهودي يکي از اين برنامه‌ها را برگزاري جشنواره‌هاي فصلي ماهي‌گيري با قلاب اعلام کرد و افزود: امسال 360 ماهي‌گير در قالب 36 گروه 10 نفره از مناطق مختلف کشور در کنار خانواده‌هاي خود در منطقه نمونه گردشگري پارک آبخيز فينارود رقابت ‌کردند و از طبيعت زيباي اين منطقه نيز بهره بردند.

اين مسوول هدف اصلي از برگزاري چنين جشنواره‌هايي را ترويج فرهنگ آشتي با طبيعت در بين مردم و استفاده از روش‌هاي صحيح ماهي‌گيري اعلام کرد و ادامه داد: بايد سعي کنيم از بروز راه‌هاي غلط در ماهي‌گيري نظير استفاده از تور، برق يا ساير روش‌هاي غيرمتعارف جلوگيري کنيم.
ص/120

انتهای پیام/

کد خبر 1391032822