افزايش 50 کيلومتري خط ريلي در بندر شهيد رجايي

به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان، «محمد علي اصل سعيدي پور»، با بيان اين مطلب افزود: در حال حاضر اين مجموعه حدود 53 درصد از کل حجم عمليات تجاري صادرات و واردات را به خود اختصاص داده‏اند که اين حجم عمليات مستلزم يک پس کرانه قوي و زير ساخت بسيار گسترده است.

وي در ادامه به اقدامات انجام شده در اين راستا اشاره کرد و افزود: احداث راه ارتباطي مناسب يکي از ملزومات اين توسعه است که خوشبختانه پس از طرح در جلسه کارگروه ويژه رئيس جمهور، پروژه مذکور تحت عنوان بزرگراه بندر شهيد رجايي تصويب شد و به عنوان يک مصوبه در دستور کار قرار گرفت.

اين مقام مسوول همچنين به ديگر اقدامات انجام شده در اين راستا اشاره کرد و اظهار داشت: دو بانده کردن خط متصل راه آهن به بندر شهيد رجايي نيز يکي ديگر از مصوبات کارگروه ويژه رياست جمهوري بوده که پروژه حياتي و اثرگذار براي بندر شهيد رجايي خواهد بود.

سعيدي پور با بيان اينکه کمتر از 10 درصد از حمل و نقل در اين بندر از طريق ريل صورت مي گيرد، افزود: در حال حاضر 40 کيلومتر خط ريلي در بندر شهيد رجايي وجود دارد که 10 کيلومتر ديگر نيز در قالب سه پروژه احداث ترمينال ريلي مواد نفتي ، ترمينال ريلي کانتينري و ترمينال ريلي مواد معدني در دست اجراست.
/120

انتهای پیام/

کد خبر 1391050924