لزوم همکاري تمام نهادها در توسعه زيرساخت‏هاي گردشگري

به گزارش ميراث آريا(chtn)، «فريدون فعالي»، با بيان اين مطلب افزود: همکاري تمام نهادها و ارگان‏ها براي توسعه زيرساخت‏هاي گردشگري، حفظ و حراست فراگير از آثار و بناهاي تاريخي و ارتقاء جايگاه کنوني صنايع دستي ضرورت دارد.

وي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس را در تمام موارد نيازمند همکاري ساير دستگاه‏ها خواند و در رابطه با تفرجگاه «تنگ براق» تصريح کرد: در صورت ارائه طرح جامع منطقه نمونه گردشگري «تنگ براق» توسط شوراي اسلامي و دهيار اين منطقه و همچنين معرفي سرمايه گذار، اعتبارات لازم براي بهسازي آن در نظر خواهد گرفت.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس با بيان اينکه در حال حاضر زمينه ايجاد زيرساخت‏هاي اساسي و مهم گردشگري در شهرستان اقليد فراهم است، گفت: پروژه احداث کمپينگ «سده» از مهمترين پرروژه‏هاي شهرستان است که عمليات برق‏رساني‏، آبرساني، احداث مسير دسترسي و ساخت سرويس‏هاي بهداشتي در اين مجموعه در حال انجام است و بخشي نيز پايان يافته است.

وي گفت: در صورت ارائه طرح توسط شهرداري «سده» براي قدمگاه امام رضا(ع) اعتباراتي براي محوطه‏سازي و توسعه زيرساخت‏هاي اين مکان مقدس از طرف اين اداره کل در نظر گرفته خواهد شد.

«فعالي» در ادامه با اشاره به نياز طرح‏هاي اساسي و مهم در موضوع توسعه زيرساخت‏هاي گردشگري گفت: منطقه نمونه گردشگري »چغرسياه» يکي از فرصت‏هاي مهم سرمايه‏گذاري در شهرستان است که مطالعات امکان سنجي اين منطقه که از مصوبات سفر رياست جمهوري به فارس است انجام گرفته و در صورت معرفي سرمايه‏گذار و ارائه طرح توسط سرمايه گذار، اين اداره کل نيز با ارائه تسهيلات همکاري هاي لازم را انجام خواهد داد.

وي همچنين با اشاره به فعاليت‏هاي گذشته اين اداره کل در اين شهرستان افزود: امسال نيز افزايش تعداد چشمه‏هاي سرويس بهداشتي امامزاده «عبدالرحمن» در دستور کار اين اداره کل قرار گرفته است.

خاطر نشان مي‏شود «فريدون فعالي»، مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس، با همراهي «طاهري»، نماينده مردم شهرستان اقليد در مجلس شوراي اسلامي و ديگر مسوولان اين اداره کل از «تنگ براق»، «چهل شهيدان دژکرد»، «قدمگاه شهر سده»، «چشمه بهرام گور آسپاس»، «چغر سياه» و چشمه «محمد رسول الله» بازديد کردند.

انتهای پیام/

کد خبر 1391050938