ديدار صميمانه معاون رييس جمهور با دبيرکل سازمان جهاني گردشگري

رييس سازمان ميراث فرهنگي در اين ديدار گفت: صنعت گردشگري در ايران مورد توجه جدي قرار گرفته است و براي ارايه ظرفيت هاي گردشگري، ايران در سال 2013 در 25 نمايشگاه بين المللي برنامه ريزي شده است.

«سيد حسن موسوي» تصريح کرد: سفر در نزد ايرانيان در سالهاي اخير با استقبال خوبي مواجه شده به طوري که در تعطيلات نوروزي امسال طي 15 روز، 51 ميليون نفر در ايران به مسافرت رفتند.

معاون رييس جمهوري و رييس سازمان ميراث فرهنگي يادآورشد: ايران در برنامه ريزي توسعه بخش گردشگري تلاش هاي خوبي را انجام داده است و سازمان جهاني گردشگري مي تواند در برخي از زمينه هاي اين بخش به ايران کمک کند.

وي از آمادگي جمهوري اسلامي ايران براي تهيه اطلس راه ابريشم خبرداد و گفت: درصورتي که سازمان جهاني گردشگري کمک هاي فني ارايه کند اين اطلس را ايران مي تواند تا سال 2013 تهيه کند.

موسوي سپس از دبيرکل سازمان جهاني گردشگري دعوت کرد در هفته گردشگري که در اواسط مهرماه سال جاري برگزار خواهد شد به ايران سفر کند.

«طالب ريفايي» در اين ديدار که يکي از مشاوران ارشد خود را به همراه داشت، گفت: از اينکه صنعت گردشگري در ايران توسعه يافته بسيار خوشحاليم چون پيشرفت در اين بخش را براي سازمان جهاني جهانگردي افتخار مي دانيم.

وي از آمادگي سازمان جهاني گردشگري براي کمک به ايران خبر داد و گفت: اين سازمان از هيچ کمکي در توسعه گردشگري در ايران فروگذار نخواهد کرد.

ريفايي بر برگزاري دوره هاي آموزشي گردشگري براي کارشناسان ايران تاکيد کرد و گفت: سازمان جهاني گردشگري آمادگي برگزاري اين دوره هاي آموزشي را دارد تا از اين طريق تجارب ديگر کشورهاي جهان را در اختيار ايران قرار دهد.

نشست بين المللي«راه ابريشم» با هدف توسعه همکاري هاي فرهنگي و اجتماعي بين کشورهاي عضو راه ابريشم با حضور معاون رييس جمهوري و رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري روز پنجشنبه در باکو مرکز جمهوري آذربايجان آغاز به کار کرد.

اين نشست روزهاي 16 و 17 شهريورماه جاري با حضور «طالب ريفايي» دبير کل سازمان جهاني گردشگري برگزار مي شود و وزيران و نمايندگاني از 22 کشور عضو راه ابريشم در آن شرکت دارند.

نشست بين المللي راه ابريشم با حمايت سازمان جهاني جهانگردي هر دو سال يکبار در يکي از کشورهاي عضو مسير تاريخي راه ابريشم برگزار مي شود و نشست قبلي آن دو سال پيش در شيراز تشکيل شد.

انتهای پیام/

کد خبر 1391061641