ترور، تهديدي براي گردشگري اندونزي نيست

به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از جاکارتا پست، «ماري الکا» وزير گردشگري و اقتصاد خلاق اندونزي گفت: اين فعاليت‌ها هيچ تاثيري در هدف‌گذاري دولت براي جذب 8 ميليون گردشگر تا پايان سال نخواهد گذاشت.

وي افزود: کشورهاي مختلف اروپايي و امريکايي از سال 2008 تاکنون، نام اندونزي را از فهرست مناطق خطرناک خارج کرده‌‌‌اند و مطمئنا چنين اقداماتي در برخي از مناطق هيچ‌گونه تاثيري در روند رو به رشد گردشگري اين کشور نخواهد گذاشت.

سخنان وزير گردشگري اندونزي در حالي مطرح مي‌شود که در پي انفجار بمبي در شهر جاکارتا در هفته گذشته 5 نفر زخمي شدند و در يک ماه اخير نيز پليس اين کشور موفق به کشف يک بمب دست‌ساز در غرب جاکارتا و دستگيري چند مظنون به بمب‌گذاري شد.

از سوي ديگر، طبق گزارش سازمان مرکزي آمار اندونزي، شمار ورود گردشگر به اين کشور در ماه جولاي 2010 نزديک به 6 درصد نسبت به آمار مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

به گزارش ميراث آريا، وزارت گردشگري اندونزي علت اين کاهش را فرا رسيدن ماه مبارک رمضان اعلام کرده است و آمارها نشان مي‌دهد شمار گردشگراني که از کشورهايي مانند عربستان، سنگاپور و مالزي در اين ماه به اندونزي مسافرت مي‌کردند، بيش از 2 برابر کاهش داشته است.

گفتني است هدف اندونزي در سال 2013 جذب 9 ميليون گردشگر است که برخي از کارشناسان همچنان اين هدف را دور از دسترس مي‌دانند.
ب/109

انتهای پیام/

کد خبر 1391062030