ورود نخستين گروه گردشگران عراقي به ايران

به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي و کانون جهانگردي و اتومبيلراني جمهوري اسلامي ايران، اين گروه که به منظور تحقق هدف کانون مبني بر جذب 4 ميليون گردشگر خارجي و برقراري تعادل ميان ميزان گردشگران خروجي و ورودي، صبح امروز وارد کشورمان شده‌اند قرار است در زمان اقامت خود در ايران به استان‌هاي مختلف کشور سفر کنند.

معاون گردشگري کانون جهانگردي و اتومبيلراني با بيان اين مطلب گفت: شهرهاي بروجرد، قم، گرگان، مشهد و تهران از جمله مناطقي هستند که گروه گردشگران عراقي در برنامه سفر خود از آنها عبور کرده و از ظرفيت‌ها و جاذبه‌هاي مذهبي، تاريخي، گردشگري و طبيعي اين شهرها بازديد خواهند کرد.

«يوسف شاه تيموري»، افزود: رسيدن به توازن در ورود و خروج گردشگر مذهبي از ايران و عراق يکي از اهداف بلند مدت کانون جهانگردي و اتومبيلراني است که اميد مي‌رود با آغاز ورود تورهاي گردشگري از اين کشور به ايران، در آينده‌اي نزديک محقق شود تا زمينه ارتقاي جايگاه گردشگري کشورمان در جهان بهبود يابد.

وي با اشاره به اشتراکات فرهنگي، تاريخي و مذهبي عراق با کشورمان گفت: گردشگري مذهبي در اولويت بازارهاي هدف گردشگري کانون قرار دارد و انتظار مي‌رود تا با ورود يک ميليون گردشگر از عراق، گام بلندي در تعادل بازاهاي جهانگردي دو کشور و توسعه گردشگري زيارتي در ايران برداشته شود.

«شاه تيموري» يادآور شد: بر اساس بررسي‌هاي کارشناسي صورت گرفته در اين زمينه، به نظر مي‌رسد که مسلمانان عراق تمايل زيادي به زيارت آستان قدس رضوي و ديگر اماکن مذهبي و سياحتي ايران داشته و ورود آنها به ايران، فرصت‌هاي ارزشمندي را براي شناخت کافي از کشوري که قرن‌هاي متمادي با عراق ارتباطات فرهنگي و تمدني داشته، ايجاد خواهد کرد.

لازم به ذکر است که، پس از خروج گروه ياد شده از ايران، تورهاي بعدي پکيج‌هاي آماده شده از سوي کانون جهانگردي و اتومبيلراني وارد کشورمان خواهند شد.

/120

انتهای پیام/

کد خبر 1391062044