دوچرخه‌ها، شهرهاي هلند را تسخير کردند

به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از خبرگزاري فرانسه، هلند که تا پيش از اين تنها يک ميليون و 200 هزار دوچرخه سوار ثابت داشت در سال‌هاي اخير شاهد افزايش اين جمعيت به 5 ميليون نفر شد که مشکلات زيادي را براي شهروندان و به ويژه گردشگران نا آشنا به وجود آورده است.

گزارش‌ها حاکي از آن است، شهر آمستردام در حال حاضر 490 هزار دوچرخه سوار دارد که در طول روز نزديک به 2 ميليون کيلومتر مسافت را طي مي‌کنند. اين آمار به معني ازدحام دوچرخه‌ها در شهري است که يکي از پرجاذبه‌ترين مقصدهاي اروپا به شمار مي‌رود.

کارشناسان اعلام کردند، شهرت هلند به عنوان کشوري که شهرهاي آن مسيرهاي مخصوص دوچرخ سواري دارد باعث بروز اين مشکل شده به گونه‌اي که تمام کوچه‌هاي شهرها محلي براي عبور دوچرخه سواراني است که استطاعت کافي براي پر کردن باک اتومبيل‌هاي خود را ندارند.

گفتني است از دهه 80 قرن نوزدهم ميلادي که اولين نمونه‌هاي دوچرخه در اروپا ساخته شد، شهروندان آمستردامي هم به اين وسيله روي آوردن به گونه‌اي که در زمان جنگ جهاني دوم دوچرخه‌هاي اين شهر براي ذوب شدن در کوره‌ نازي‌ها به آلمان فرستاده شد.

به گزارش ميراث آريا، در حال حاضر 350 هزار کيلومتر مسير دوچرخه رو در هلند وجود دارد که براي 18 ميليون دوچرخه موجود در اين کشور کافي نيست و اين موضوع خيابان‌هاي شهرها را مملو از دوچرخه کرده است.
الف/109

انتهای پیام/

کد خبر 1391082238