توسعه همکاري‌هاي گردشگري ايران با کشورهاي اندونزي و ويتنام  در دستور کار قرار گرفت

«محمد پروين» با اعلام اين خبر در گفت‌و‌گوي اختصاصي با ميراث آريا(chtn)،‌ گفت: اين دستور سيد حسن موسوي در پي سفر دکتر احمدي‌نژاد رئيس‌جمهور کشورمان به ويتنام و اندونزي صادر شده است.

وي افزود: رئيس‌جمهور در سفر چند روز گذشته خود به اندونزي و ويتنام در خصوص محورهاي گوناگوني با سران اين دو کشور گفت‌و‌گو و مذاکره کرد که يکي از محورهاي مذاکرات دکتر احمدي‌نژاد در سفر به اين دو کشور توسعه همکاري‌ها و مناسبات گردشگري ميان ايران و کشورهاي اندونزي و ويتنام است.

به گفته پروين، معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از دفتر امور بين‌الملل اين سازمان خواسته است تا هر چه سريعتر زمينه‌هاي افزايش توسعه همکاري‌هاي ايران با اندونزي و ويتنام را در حوزه گردشگري فراهم کند.

سرپرست دفتر امور بين‌الملل سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري يادآور شد: اين دفتر با دريافت دستور و تاکيد معاون رئيس‌جمهور بلافاصله رايزني‌هاي خود را براي افزايش زمينه‌هاي همکاري‌هاي جمهوري اسلامي ايران با اندونزي و ويتنام در حوزه گردشگري آغاز کرده و با سفراي ايران در اين دو کشور وارد رايزني و مذاکره شده است.

وي خاطرنشان کرد: همچنين با همکاري دفتر امور بين‌الملل نهاد رياست جمهوري نيز موضوع افزايش همکاري‌هاي ايران با اندونزي و ويتنام در حوزه گردشگري پي‌گيري خواهد شد.
ص/الف//108

انتهای پیام/

کد خبر 1391082251