ابلاغ  آئين‏نامه فرودگاه‏ها در آينده نزديک

به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، کاپيتان «حميدرضا پهلواني»، اظهارداشت: سازمان هواپيمايي کشوري به عنوان متولي صنعت هوانوردي کشور و در راستاي به روز رساني قوانين و رفع خلاءهاي موجود در اين عرصه به تشکيل کميته تدوين مقررات ملي مبادرت کرده است.

وي افزود: در اجراي تدوين آيين نامه‏هاي ماده 22 قانون هواپيمايي کشوري مصوب 1328 نيز اقداماتي توسط اين سازمان از جمله تصويب و ابلاغ آيين نامه «بررسي سوانح و حوادث غيرنظامي» در تاريخ 22/1/91 و آيين نامه «مخابرات هواپيمايي کشوري» در تاريخ 16/2/91 توسط هيات وزيران انجام شد.

معاون وزير راه و شهرسازي، همچنين از تصويب آيين نامه فرودگاه‏ها خبرداد و گفت: اين آئين‏نامه هم اکنون در مرحله ابلاغ است و آيين‏نامه گواهي نامه متخصصان هواپيمايي نيز براي سير مراحل تصويب به وزرات راه و شهرسازي ارسال شده است.

وي به تدوين آيين نامه رسيدگي به تخلفات هواپيمايي اشاره کرد و افزود: سازمان هواپيمايي کشوري بمنظور تعيين تکليف قانوني مندرج در بند (ج) ماده 161 قانون برنامه پنجم توسعه کشور به اصلاح وظايف، اختيارات و مسووليت هاي سازمان هواپيمايي کشوري مندرج در ماده 5 اصلاحي قانون هواپيمايي کشوري اقدام کرده و پيش‏نويس لايحه مذکور در حال تدوين و بررسي است.

رئيس سازمان هواپيمايي کشوري اظهارداشت: همچنين اين سازمان مجموعه قوانين و مقررات هواپيمايي کشوري را به منظور به روز رساني قوانين و مقررات موجود با همکاري معاونت حقوقي رياست جمهوري تنقيح و گردآوري کرده است.
/120/الف

انتهای پیام/

کد خبر 1391102418