اجراي طرح ملي «سفر مهر» هيچ هزينه اي در بر ندارد / تخفيف 70 درصدي اقامت و پذيرايي نيم بها

به گزارش ميراث آريا (CHTN) ، معاون گردشگري کشور با اعلام جزييات بيشتري در زمينه اين طرح به ايرنا گفت : طرح ملي «سفر مهر» با هدف استفاده از ظرفيت هاي بلا استفاده نهادهاي دولتي در زمينه اقامت مسافران و ارزان سازي سفر اجرا مي شود.

منوچهر جهانيان افزود: مشمولان اين طرح از جمله رانندگان تاکسي، اتوبوس و کاميون هاي بين شهري و شهري براي سفر به مشهد مقدس از طريق اتحاديه هاي خود در استان ها شناسايي و ثبت نام مي شوند.

وي تاکيد کرد: برخي از کساني که در قالب اين طرح به مشهد مقدس اعزام شدند، رانندگاني بودند که حدود 30 سال بود امکان تشرف و زيارت بارگاه حضرت امام هشتم(ع) را نداشتند.

جهانيان گفت: هدف اين طرح اين است که عموم مردم ايران را تحت پوشش قرار دهد و از اين رو کار سياست گذاري و برنامه ريزي در معاونت گردشگري انجام مي شود و با استفاده از امکانات بخش هاي ديگر دولت اين سفرها برگزار خواهد شد.

معاون گردشگري کشور با تاکيد بر اين که اجراي اين طرح هيچ هزينه اي در بر ندارد، گفت: هدف استفاده از تخفيفات در ارايه خدمات اقامتي و پذيرايي واحدهاي اقامتي دولتي است.

به گفته جهانيان، اتحاديه ها مي توانند با آژانس هاي گردشگري براي برگزاري اين تورهاي ارزان قيمت وارد مذاکره شوند.

وي تاکيد کرد: کساني که در اين طرح ثبت نام مي کنند، در زمينه اقامت تنها 30 درصد هزينه اسکان را مي پردازند و از 50 درصد تخفيف در خدمات پذيرايي نيز استفاده مي کنند.

جهانيان هدف از اين طرح را توسعه سفر و گردشگري و معرفي مناطق مختلف کشور به هموطنان عنوان کرد و گفت: با اجراي اين طرح مي توان ظرفيت هاي خالي که در استان هاي مختلف وجود دارد، در طول سال مورد استفاده قرار داد.

انتهای پیام/

کد خبر 139111101