ملت ايران چند هزار سال به عشق بهار زيسته و امروز هم دنبال بهار است

به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران، دکتر محمود احمدي‌نژاد در مراسم ملي استقبال نوروز که با حضور نمايندگان اقوام ايراني، سفرا و مسوولان دفاتر نمايندگي کشورهاي خارجي در ايران، هنرمندان، انديشمندان و جوانان کشور در سالن اجلاس سران برگزار شد با بيان اينکه انسان دردانه هستي و همه عالم براي او خلق شده است، گفت: خداوند انسان را خلق کرد تا بهاري زندگي کرده و بهاري بيانديشد.

رييس جمهور با اشاره به اينکه خداوند انسان را براي زندگي در زمستان خلق نکرده است، اظهار داشت: بهار حقيقي انسان در سايه استقرار توحيد، عدالت و عشق بوده و جايي است که در آن همه انسان ها دل خود را مالامال از عشق به ديگران کنند و براي سعادت ديگران تلاش و فداکاري نمايند.

دکتر احمدي‌نژاد تصريح کرد: بهار انسان زماني است که در آن خبري از ظلم، تبعيض و تحقير نباشد و انسان در جايگاه حقيقي خود قرار گيرد؛ جايگاه شايسته انسان جلوه گري خداست و بهار انسان ها زماني است که همه انسان ها آيينه خدا شوند و خدايي انديشيده و عمل کنند.

وي با بيان اينکه ملت ايران نوروز را در ابتداي هر بهار به عنوان تجديد ميثاق ملت با بهار و نشانه ارادت و عمق خواست ملت ايران براي رسيدن به بهار حقيقي انسان ها قرار داده است، اظهار داشت: هر سال اين ميثاق براي رسيدن به بهار حقيقي انسان ها تجديد مي شود و چند هزار سال است که ملت ايران در آرزوي بهار هر سال و در افقي بالا با بهاريان تجديد ميثاق کرده و نوروز را جشن مي گيرند.

رييس جمهور ادامه داد: نوروز جشن انسان و انسانيت است که يادآور بهار بوده و در حقيقت جشن همدلي، بازگشت به حقيقت انسان و جشن عشق و توحيد است.

دکتر احمدي‌نژاد خاطرنشان کرد: اگر ملت ايران اسلام و پيام پيامبر بزرگ اسلام(ص) را قبول کرد، به خاطر عشق به حقيقت بهار بود، چرا که ملت ايران اين حقيقت را در کلام پيامبر عزيز (ص) مشاهده نمود.

رييس جمهور با بيان اينکه امروز هم ملت ايران به دنبال بهار است، اظهار داشت: حوادث مي آيند و مي‌گذرند، اما آنچه ماندگار است جوهره حقيقت و روح الهي يک ملت است و خدا را سپاسگزاريم که ملت ايران از ابتداي تاريخ، ملتي پاک، موحد و عاشق عدالت، انسانيت و بهار بوده است.

دکتر احمدي‌نژاد با بيان اينکه در مراسم استقبال از نوروز نزديک به 4 ساعت تنها گوشه‌اي از هنر اين سرزمين و عشق بي پايان ملت ايران به بهار و آينده پر افتخار بشري به نمايش درآمد، گفت: ملتي که چند هزار سال به عشق بهار زيسته ملتي هنرمند است و هنر در ذات ملت ايران قرار دارد.


انتهای پیام/

کد خبر 1391122024