ضرورت برنامه ريزي براي درآمدزايي از پرنده نگري در تهران

به گزارش ميراث آريا(chtn)، «پرويز بختياري» که در حضور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري سخن مي گفت با بيان اين مطلب افزود: تهران داراي ظرفيت هاي پرنده نگري زيادي است به عنوان مثال کوچکترين پرنده ايران و خاورميانه در تهران وجود دارد که مي تواند انگيزه‌اي براي جذب گردشگران به تهران ايجاد کند.

وي با اشاره به وجود انواع پرندگان اعم از گنجشک ها، کاکايي سياه، طوطي، سهره، بلبل و توکا در تهران بيان کرد: برخي از پرندگان مانند کاکايي سر سياه را مي توانيم هرجا که آب است مانند حوضچه هاي آب در پارک هاي تهران مشاهده کنيم همچنين تهران داراي 4 نوع گنجشک است که يک نوع سينه سياه آن فقط زمستان ها در تهران است و بهار مهاجرت مي کند.

اين فعال طبيعت گردي پرندگان شکاري را از ديگر پرندگان تهران خواند و اظهار داشت: تهران همچنين داراي انواع پرندگان شکاري مانند طرلان، بالابان، کورکور سياه، بحري، دليجه تورمتا و عقاب سياه است که برخي مقيم و برخي مهاجر و فصلي هستند.

بختياري با اشاره به انتشار کتب متعدد و متنوع پرنده نگري در حوزه تهران گفت: تهران داراي ظرفيت هاي زيادي در حوزه پرنده نگري است بايد به آن توجه شده و براي جذب گردشگران داخلي و خارجي برنامه ريزي کرد تا به درآمدزايي نيز برسد.
/120

انتهای پیام/

کد خبر 139112243