ارتقاء ظرفیت گردشگری شهرستان کاشان با ایجاد زیرساخت های گردشگری

 ظرفیت های گردشگری شهرستان کاشان با ایجاد زیرساخت های گردشگری افزایش یافت و 3 هتل،4 اقامتگاه سنتی  و 1 مجتمع  رفاهی و تفریحی  از اداره کل استان اصفهان موافقت اصولی گرفتند.

 به گزارش میراث آریا(chtn)، سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان  از صدور  موافقت اصولی 8 طرح در قالب زیر ساخت های  گردشگری در شهرستان کاشان خبر داد.

«حسین یزدانمهر» افزود: این طرح ها شامل احداث سه هتل ، تغییر کاربری چهار خانه تاریخی به اقامتگاه سنتی  و راه اندازی یک مجتمع  رفاهی - تفریحی در شهرستان کاشان است که پس از بررسی های اولیه و طرح در کمیسیون فنی مربوطه  موفق به اخذ موافقت اصولی از اداره کل استان اصفهان شدند.

وی ضمن اشاره به حضور جمعیت بالای گردشگران داخلی و خارجی، از پتانسیل ها و قابلیت های قابل توجه  سرمایه گذاری بخش گردشگری در شهرستان کاشان خبر داد و گفت:جذب سرمایه گذاران محترم جهت احداث تاسیسات گردشگری و زیر ساخت های گردشگری ، یکی از اهداف عالی این اداره بوده و این مدیریت سرمایه گذارن علاقمند بخش خصوصی که به توسعه همه جانبه شهرستان خصوصآ در عرصه صنعت نوپای گردشگری می اندیشند را دعوت به همکاری می نماید.

سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان در پایان با اشاره به وجود خانه های تاریخی متعدد در بافت سنتی و محورهای شاخص گردشگری کاشان یاد آور شد: خانه های تاریخی  متعددی در کاشان وجود دارد که آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

به گفته وی این مهم با 3 هدف مرمت و نگهداری خانه های تاریخی،تغییر کاربری و افزایش زیرساخت های گردشگری و نیز  حفظ بافت تاریخی ارزشمند کاشان صورت می گیرد.

/108

انتهای پیام/

کد خبر 1392041711