کارگاه  آموزشی الگوهای رفتاری در صنعت گردشگری ویژه پرسنل یگان حفاظت

 مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان تهران  از برگزاری کارگاه آموزشی الگوهای رفتاری در صنعت گردشگری ویژه پرسنل یگان حفاظت استان تهران خبرداد و افزود: این دوره آموزشی با همکاری یگان حفاظت استان و اداره کل آموزش معاونت گردشگری در نیمه دوم مرداد ماه سال جاری در سالن همایش های موزه فرش توسط اساتید مجرب صنعت گردشگری برگزار می گردد.

به گزارش میراث آریا(chtn) مسعود نصرتی اولین گام در توسعه گردشگری استان تهران را آموزش پرسنل شاغل در این صنعت عنوان کرد و  تاکید کرد صنعت گردشگری یک صنعت پویا و به روز است و شیوه‌های آموزشی آن نیز باید مطابق با  علم روز دنیا در صنعت گردشگری باشد؛ افراد شاغلی که چند سال پیش آموزش دیده اند قطعاً باید با شیوه‌های نوین ارتباط با گردشگران و علوم روز مربوطه آگاه گردند.


وی ادامه داد به این منظور در آینده نزدیک دوره‌های بازآموزی و تکمیلی بیشتری ویژه شاغلان صنعت گردشگری استان  برگزار خواهد شد .

همچنین مهدی قاسمی آقباش سرپرست یگان حفاظت استان تهران با بیان این موضوع که پرسنل یگان حفاظت به عنوان یکی از  اولین کسانی که با گردشگران به هنگام بازید از موزه ها و سایت های تاریخی و گردشگری  برخورد می نمایند می بایست  نحوه رفتار با آنها را به درستی بدانند زیرا اولین برخورد بیشترین تاثیر را در جلب رضایت و ایجاد تصویر ذهنی مثبت از جامعه میزبان دارد و در کشوری که مردمان آن به مهمان نوازی شهره می باشند رفتار شاغلین  آنها  نیز در نوع پوشش ، نحوه استقرار و برخورد با گردشگران داخلی و خارجی  بایستی مبین این مطلب باشد.

  قاسمی افزود جهانگردی یک علم است که قوانین و نظریه‌های خاص خود را دارد و اگر بخواهیم با  این علم آشنا شویم باید دائماً آموزش ببینیم و پرسنل یگان حفاظت هم از این امر مستثنی  نمی باشند.

 وی همچنین گفت: در دور اول این آموزش ها ابتدا پرسنل یگان شاغل در موزه ها و بعد از آن پرسنل یگان دفاتر میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری شهرستان های استان تهران و سایت های تاریخی دوره مذکور را می گذرانند

انتهای پیام/

کد خبر 139205094