چادر عشایر خراسان جنوبی در تهران برپا می‌شود

عشایر استان خراسان جنوبی در هفته گردشگری با حضور در حاشیه دریاچه شهدای خلیج فارس (پارک چیتگر) و محوطه برج میلاد تهران تولیدات خود را به بازدیدکنندگان ارائه می دهند.

به گزارش روابط عمومی، امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی، گروه هاي عشايري، موسيقي مقامي و صنعتگران صنايع دستي استان در \"جشنواره گردشگری\" که همزمان با هفته گردشگری و به مناسبت روز جهانی جهانگردی در محل برج میلاد تهران برگزار می شود، حضور فعال خواهند داشت.

لازم بذکر است: \"جشنواره بزرگ هفته گردشگری\" در دومین روز از هفته گردشگری برابر با ششم مهر ماه که با عنوان «گردشگری پایدار، آموزش و رسانه» نام گرفته است  به طور رسمی افتتاح شده و برنامه های مختلف فرهنگی و هنری  تا 11مهر از ساعت 16 تا 22 در برج میلاد تهران به اجرا در می آید.

اجرای شب فرهنگی استانهای سراسر کشور با موضوع معرفی آداب و رسوم، مراسم آئینی، اجرای موسیقی سنتی و نواهای محلی و عرضه محصولات فرهنگی و گردشگری، معرفی صنایع دستی و سوغات محلی و برپایی سیاه چادرهای عشایر در محوطه برج میلاد و همچنین در حاشیه دریاچه شهدای خلیج فارس در منطقه 22 تهران از جمله برنامه های \"جشنواره هفته گردشگری\" است که با شعار \"از طهران تا تهران\"برگزار می شود.

خاطر نشان می گردد: حضور فعال در پنجمین نمایشگاه و جشنواره اقوام ایران در استان گلستان، شرکت در جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان، اجرای برنامه شب فرهنگی استان، اعزام گروه معرفی سوغات، صنایع دستی و بسته های فرهنگی استان در نمایشگاه کاخ سعدآباد، از دیگر برنامه های هفته گردشگری استان است که در سایر استان ها برگزار خواهد شد. 

/108

 

انتهای پیام/

کد خبر 1392070215

برچسب‌ها