زنگ گردشگری در مدارس توریستی ترین استان کشور به صدا درمی آید

زنگ گردشگری در اولین روز از هفته گردشگری، در مدارس استان مازندران، توریستی ترین استان کشور به صدا در می آید.

به گزارش میراث آریا(chtn)  مسئول فرهنگی،اجتماعی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران ضمن اعلام این خبر گفت: 5 مهرماه روز جهانی جهانگردی و اولین روز از هفته گردشگری که به عنوان گردشگری و آب نامگذاری شده با مراسم استقبال از نخستین گردشگران در ورودی های استان  و پذیرایی از آنها با آش محلی در محورهای ورودی هراز- آمل جنب پایگاه اطلاع رسانی و رزرواسیون گردشگری به طور رسمی آغاز می شود.

 
مهران حسنی با اشاره به اینکه در این هفته بازدید از موزه های استان رایگان است، افزود: مراسم پاسداشت روز جهانی جهانگردی به همراه تجلیل از خادمان گردشگری با حضور استاندار در مجتمع تفریحی شهر سبز رامسر برگزار از دیگر برنامه های روز اول هفته گردشگری  است  و در این مراسم مقرر شده  برگزیدگان و منتخبین بخش خصوصی در تاسیسات گردشگری شامل مراکز اقامتی،واحدهای پذیرایی،دفاتر خدمات گردشگری،راهنماییان گردشگری و جمعی از بازنشستگان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری  معرفی و از خدمات ارزنده آنان تقدیر شود.

وی تصریح کرد:سخنرانی پیش از خطبه  مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران در نماز جمعه شهر رامسر، یکی از گردشگرپذیرترین شهرهای کشور، به منظور تبیین اهداف و چشم انداز توسعه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری از دیگر برنامه های این روز است.

حسنی یادآور شد: زنگ گردشگری در مدارس سراسر استان ، گردشگر پذیرترین استان کشور و قطب طبیعت گردی ایران  روز شنبه 6 مهرماه به صدا درخواهد آمد.

وی از برگزاری دوره یکروزه آموزش دهیاران روستاهای هدف گردشگری استان با هدف آشناسازی با صنعت گردشگری در سومین روز هفته خبر داد و یادآور شد:در این روز خبرنگاران استان در قالب یک تور با ظرفیتهای گردشگری استان آشنا خواهند شد.

حسنی  گفت: برگزاری دوره ی 2 روزه آموزش مشتری مداری برای مدیران و کارکنان تاسیسات گردشگری مازندران از دیگر برنامه هایی است که در 7 مهرماه سومین روز هفته گردشگری در دستور کار قرار اداره کل مازندران قرار دارد.

مسئول روابط عمومی مازندران به برگزاری جلسه هم اندیشی با مدیران و کارشناسان و اساتید مرتبط با آب و گردشگری با هدف بررسی نقاط قوت و ضعف،فرصت ها و تهدیدات گردشگری دریایی مازندران اشاره کرد و یادآور شد: این نشست تخصصی دوشنبه 8 مهرماه در سالن اجتماعات اداره کل میراث فرهنگی برپا میشود.

وی در خصوص برنامه های ششمین روز هفته گردشگری گفت: در این روز نشستی کارشناسی با مدیران بانکهای استان در خصوص بررسی وضعیت طرح های متقاضی تسهیلات و طرح های دریافت کننده تسهیلات بانکی برگزار میشود، تا زمینه حل مشکلات سرمایه گذران فراهم و روند ادامه کار آنان گره گشایی شود.

وی در پایان تصریح کرد: در روز پایانی هفته گردشگری بهترین آشپز،مهماندار،خانه دار،پذیرشگر، مدیر فنی و راهنمای تور تاسیسات گردشگری استان مازندران توسط تشکلهای جامعه هتلداران،واحدهای پذیرایی بین راهی هراز،جهان مورا،کناره و کندوان و دفاتر خدمات مسافرتی و همچنین راهنماییان تور گردشگری  انتخاب  و معرفی میشوند.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 139207022