تخفیف ویژه اقامتگاه ها در هفته گردشگری در قم

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم از تخفیف 10 تا 20 درصدی نرخ اقامتگاه های این استان همزمان با هفته گردشگری برای زائرین و مسافران ایرانی در استان قم خبرداد.

به گزارش مرکز رواط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، عیسی رضایی در تشریح مهمترین برنامه های هفته گردشگری در این استان افزود: پنجم مهرماه هر سال روز جهانی گردشگری است که در کشور ما علاوه بر این روز، یک هفته به عنوان هفته گردشگری شناخته می‌شود.

وی ادامه داد: شعار امسال روز گردشگری \" گردشگری و آب، حفاظت از میراث مشترک\"  است، همچنین طبق برنامه ریزی‌های انجام شده هریک از روزهای این هفته نیز با عنوانی خاص نامگذاری شده است.

 

رضایی با بیان اینکه روز دوم این هفته با شعار گردشگری پایدار، آموزش و رسانه نامگذاری شده، گفت: روز سوم مقارن با هفتم مهرماه با شعار گردشگری، اشتغال و حماسه اقتصادی ،روز چهارم گردشگری، خانواده و معنویت و روز پنجم  گردشگری، تدبیر و امید، صلح و امنیت پایدار نامگذاری شده اند.

وی با اشاره به اینکه روز ششم این هفته با عنوان گردشگری، جوامع محلی و صیانت از منابع آبی و روز هفتم نیز گردشگری، هنرهای سنتی و میراث معنوی نامگذاری شده است، گفت: به منظور برگزاری هرچه بهتر برنامه های این هفته هماهنگی های لازم با نهادها و سازمان های استانی به خصوص شهرداری قم و بخش خصوصی انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم تاکید کرد: همچنین در این هفته نرخ تمامی اقامتگاه‌های استان برای زائران و مسافران ایرانی بین 10 تا 20 درصد دارای تخفیف خواهد بود.

وی اضافه کرد: طبق پیش بینی های انجام گرفته امیدواریم تا پایان سال 1394 که همزمان با پایان برنامه پنجم توسعه است بتوانیم تعداد تخت های کنونی واحد های اقامتی استان را از 734 هزار تخت کنونی به 12 هزار افزایش دهیم، به همین منظور ازبخش خصوصی دعوت می کنیم تا ضمن برخورداری از حمایت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این عرصه به ما کمک کند.

 

رضایی با اشاره به اینکه هم اکنون در بخش گردشگری استان بیش از هفت هزار شغل وجود دارد، گفت: تلاش ما این است که تا پایان سال 1394 و برنامه پنجم توسعه این تعداد به 12 هزار شغل برسد.

وی با تاکید بر اینکه استان قم تا پایان برنامه پنجم توسعه شاهد تحولات عظیمی در بخش گردشگری و صنایع دستی خواهد بود، ادامه داد: همچنین طبق برنامه ریزی های انجام گرفته قرار است از 12 تا 17 آبانماه و همزمان با هفته ولایت، نمایشگاهی از آثار دستی، سوغات و خوراکی‌های استان‌های سراسر کشور در محل نمایشگاه دائمی استان قم برگزار شود.

گفت: شعار جهانی امسال «گردشگری و آب، حفاظت از آینده مشترک» است و در این راستا اداره‌کل با همکاری استانداری، شهرداری، ارگان‌های مسئول و بخش خصوصی برنامه‌های مشترکی را در این ایام برگزار می‌کند.

 

وی نواختن زنگ گردشگری و سخنرانی کارشناسان گردشگری در برخی مدارس، برگزاری تور دوچرخه سواری و تور قم‌گردی، نصب بنرهای اطلاع‌رسانی، جشنواره بادبادک، نشست علمی با استادان دانشگاه‌ها، ایجاد ایستگاه نقاشی در بوستان‌ها و برپایی نمایشگاه صنایع دستی را از جمله برنامه‌های پیشنهادی در این هفته برشمرد و گفت: واحدهای اقامتی و گردشگری نیز در طول این هفته با تخفیف ویژه از میهمانان خود پذیرایی می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم حفظ منابع آبی را یکی از ارکان اصلی توسعه گردشگری برشمرد و گفت: امروزه دسترسی به منابع آب سالم یکی از ضرورت‌های حضور گردشگران در مناطق مختلف است و این مسئله تمام حوزه‌های گردشگری مانند هتل‌ها، رستوران‌ها، مکان‌های تفریحی و سرگرمی را مورد تاثیر قرار داده است.

وی افزود: در میان جاذبه‌های بیشمار گردشگری، جاذبه‌های مرتبط با منابع آبی مانند تالاب‌ها، رودخانه‌ها، مرداب‌ها، آبشارها، چشمه‌های آب سرد و آب گرم از جمله محبوب‌ترین و پرطرفدارترین مقاصد گردشگری به‌ شمار می‌روند.

/108

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

کد خبر 1392070313