برگزاری تورهای طبیعت گردی با 30 درصد تخفیف به مناسبت هفته گردشگری

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان با تشریح مهمترین برنامه های این اداره کل در هفته گردشگری گفت: در هفته گردشگری تورهای گردشگری با تخفیف 20 الی 30 درصد در استان ها برگزار می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، ملک سنجرانی با اعلام این خبر افزود:سخنرانی مدیر کل محترم در نماز جمعه ، آغاز تورهای طبیعت گردی با 20 تا 30 درصد تخفیف، نواختن زنگ گردشگری در مدارس استان وتبریک روز جهانی جهانگردی از طریق جراید وصدا وسیما و برگزاری جلسه به مناسبت هفته جهانگردی با حضور بخش خصوصی ، صنوف وانجمن های گردشگری از مهمترین برنامه های این اداره کل در هفته گردشگری است.

وی اضافه کرد: ضمن این که بازدید رایگان از موزه های استان، اجرای مسابقه نقاشی با موضوع گردشگری وصیانت از منابع ابی ویژه سننین نوجوانان واعلام برندگان مسابقه نقاشی وتقدیر از برترین های صنعت گردشگری از دیگر برنامه های مهم اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان در هفته گردشگری است.

 

 ملک سنجرانی اظهار داشت: دیار کهن سیستان و بلوچستان دارای آثار تاریخی، فرهنگی و صنایع دستی منحصر به فردی است.

وی افزود: گوشه‌ای از یافته‌های کاوشگران در محدوده‌های باستانی و تاریخی بهشت باستان‌شناسان سیستان و بلوچستان و هنر دست صنعتگران بلوچ و آداب و رسوم مردم این سرزمین در موزه‌های محلی و مردم‌شناسی به نمایش گذاشته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در حال حاضر 9 موزه فعال در شهرهای زاهدان، زابل، سراوان، ایرانشهر و چابهار برای معرفی تاریخ کهن و جاذبه‌های طبیعی زیبا و دیدنی استان وجود دارد.

سنجرانی بیان داشت: موزه منطقه‌ای جنوب شرق، موزه‌های پست و ارتباطات و صنایع دستی زاهدان، موزه‌های شهر سوخته و مردم‌شناسی سیستان، موزه محلی و خاک (تولید زنده سفال کلپورگان) سراوان، موزه قرآن و عترت ایرانشهر و موزه محلی چابهار در تعطیلات نوروز امسال پذیرای گردشگران و مسافران بودند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: آب و هوای مساعد، آثار متعدد تاریخی، باستانی، فرهنگی، سواحل زیبای دریای عمان، آبگیرها و رودخانه‌های متعدد، بازارهای متنوع، مناظر طبیعی، موسیقی و آیین‌های سنتی غنی از جمله جاذبه‌های سیستان و بلوچستان در بخش گردشگری است.

وی خاطر نشان کرد: گردشگرانی که به سیستان و بلوچستان سفر می کنند می تواند از جاذبه های بی نظیر گردشگری این استان و نیز آثار تاریخی و فرهنگی بی نظیر در سیستان وبلوچستان مانند شهر سوخته بازدید کنند.

سنجرانی وجود شهر زیبای چابهار را یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این استان برشمرد و افزود: گردشگران بسیار زیادی سالانه با حضور در پابهار از طبیعت زیبا و آب و هوای مطلوب این شهر لذت می برند.

 /108

 

انتهای پیام/

کد خبر 1392070315