برگزاری تور یوز پلنگ  به مناسبت هفته گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی  با تشریح برنامه‌های هفته گردشگری در این استان گفت: به مناسبت هفته گردشگری تور یوزپلنگ در این استان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، «علی کاظمی» با بیان اینکه پنجم تا 11 مهر ماه هفته گردشگری نام‌گذاری شده است، افزود: به همین مناسبت بازدید از موزه های این استان رایگان است.

وی گفت:  برپایی نمایشگاه سفر در باباامان، افتتاح مجتمع‌های خدمات رفاهی، برپایی جشن کودکان در بوستان بش‌قارداش از برنامه‌های هفته گردشگری است.

 

وی همچنین برگزاری همایش گردشگری به مناسبت این هفته و افتتاح پروژه‌های پلمیس، کلنگ‌زنی مجتمع خدماتی رفاهی هدی، نواختن زنگ مهر و گردشگری و تقدیر از فعالان بخش گردشگری را از دیگر برنامه‌های این هفته عنوان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، شرکت کارکنان در نمازجمعه، غبارروبی مزار شهدا، کوه‌پیمایی عمومی همراه با صبحانه را از برنامه‌های شاد دیگر این هفته برشمرد.

وی برگزاری تور یوزپلنگ در شهرستان جاجرم و تور قایقرانی در سد شیرین‌دره را در هفته گردشگری برشمرد و گفت: بازدید رایگان از موزه‌ها، تور ویژه گردشگری کارکنان و خبرنگاران و پخش تیزر و اطلاع رسانی از عناوین دیگر این هفته است.

کاظمی با بیان اینکه شعار امسال روز جهانی جهانگردی «گردشگری و آب، حفاظت از آینده مشترک» است، خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌ها و برنامه ریزی‌های انجام گرفته انتظار می‌رود در طول هفته گردشگری مردم فرهنگ دوست خراسان شمالی از برنامه‌های هفته گردشگری استقبال خوبی به عمل آورند.

وی هم چنین از برگزاری  اولين همايش ويژه اتومبيل هاي دو ديفرانسيل در محل پارک ملي بابا امان  خبر داد و گفت: اين همايش به مناسبت هفته گردشگري در محل پارکينگ بابا امان وباهمکاري آژانس مسافرتي مي سي نو برگزار مي شود.

وي گفت: در اين همايش تجهيزات کمپينگ   وسفرهاي طبيعت گردي به نمايش گذاشته مي شود.

کاظمی  درکنار اين همايش برگزاري جشنواره چاي کندک را نيز ازبرنامه هاي شاد وجذاب ‌ دانست که هر شخصي مي تواند با آوردن کندک در جشنواره چاي کندک شرکت نمايدودر پايان از افراد برتر تقدير مي شود.

به گفته وی ، اين همايش 5مهرماه به مناسبت هفته گردشگري از ساعت 15عصر  به مدت يک روز در محل پارکينگ بابا امان برگزار مي شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  خراسان شمالی هم چنین از تکمیل زیرساخت‌های موردنیاز منطقه نمونه گردشگری روئین خبر داد و گفت:

در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در روستاهای هدف و مناطق نمونه گردشگری استان از محل اعتبارات ملی سال گذشته، مبلغ یک میلیارد و 300 میلیون ریال برای اجرای زیر ساخت به روستای هدف و منطقه نومنه گردشگری روئین تخصیص یافت.

این مقام مسئول در ادامه گفت:جهت جذب اعتبار مذکور، دو پروژه احداث یک دستگاه پل بر روی رودخانه روئین و تعریض و تراشه برداری مسیر دسترسی روستا به اجرا در آمد.

وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این پروژ‌ه‌ها با 50درصد پیشرفت فیزیک در حال اجراست.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی همچنین با اشاره به دستاوردهای سفر رهبر انقلاب برای این حوزه تصریح کرد: تاکنون 360 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه‌های مختلف این حوزه ابلاغ شده است.

به گفته کاظمی، 320 میلیارد ریال از این اعتبار برای اجرای طرح‌هایی مثل مرمت آثار تاریخی، تأمین زیرساخت‌های گردشگری و همچنین 40 میلیارد ریال برای احیای قلعه بلقیس اسفراین ابلاغ شده است.

وی گفت: از محل یک هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات اختصاص‌یافته برای استان نیز بخش قابل توجهی برای اعطا به سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری پیش‌بینی شده است.

/108

 

 

انتهای پیام/

کد خبر 1392070317