شناسایی 66 آبشار  فصلی و دائمی در لرستان

میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان از وجود 66 آبشار شناسایی شده در استان خبر داد و گفت: تاکنون 66 آبشار فصلی و دائمی در لرستان شناسایی شده که 20 مورد آن دارای راه دسترسی است و به تناوب برای بقیه نیز راه دسترسی احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان سید قاسم قربانی  توسعه گردشگری در استان را مشروط برتامین زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری دانست و گفت: لرستان از نظر امکانات سخت افزاری نظیر توسعه راهها و شبکه ریلی و هتل ها طی سالهای اخیر پروژه های خوبی را استارت زده است و فرودگاه خرم آباد با سابقه 70 ساله یک ظرفیت مهم است که متاسفانه به علت عدم توجه مسوولین و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی این مهم  مغفول مانده است.

  قربانی همچنین توسعه صنعت گردشگری را مستلزم نگاه دلسوزانه مسوولین، نمایندگان و همه مدیران دستگاههای اجرایی دانست و گفت: تامین زیر ساخت‌های گردشگری استان به تدریج در حال مهیا شدن است به‌طوری‌که هتل و مجموعه رفاهی فرهنگی رنگین کمان خرم آباد افتتاح شده و بزودی هتل و رصدخانه کاسین در محل بام خرم آباد (مجتمع 14 معصوم) افتتاح می شود.

   وی گفت: عملیات اجرایی هتل شاپورخواست با سرمایه گذاری 5 میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی، مجموعه اقامتی رستورانی با سرمایه گذاری 3 میلیارد تومانی از دیگر پروژه های گردشگری استان است که در آینده عملیات اجرایی آنها به اتمام می رسد ساخت چند مجتمع اقامتی گردشگری دیگر نیز بزودی در استان عملیاتی می گردد.

 

   مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان همچنین از آغاز عملیات اجرایی 8 پروژه در محدوده دریاچه گهر خبر داد و گفت: در هفته دولت امسال عملیات اجرایی 8 پروژه کمپینگ، تاسیساتی و سرویس بهداشتی در محدوده دریاچه گهر آغاز شده که طی 2 تا 3 ماه آینده به بهره برداری می رسد.

/108

انتهای پیام/

کد خبر 139207032