مناطق گردشگری استان  البرز میزبان البرز نشین ‌ها

 معاون گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز با تشریح مهمترین برنامه های این اداره کل در هفته گردشگری، از برگزاری تورهای البرز گردی از دوم تا یازدهم مهرماه جاری و به مناسبت فرا رسیدن هفته گردشگری خبر داد.  

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، احمد ترکاشوند با اعلام این خبر گفت: این تورها به مناسبت هفته گردشگری استان وبا هدف آشناسازی عموم مردم با مناطق و جاذب‌های گردشگری البرز برگزار می‌شود‌.

وی افزود: علاوه بر عموم مردم این تورها به صورت تخصصی تر برای دانشجویان نیز برگزار می‌شود‌.

ترکاشوند خاطر‌نشان کرد: این تورها در شش مسیر از جمله ورده‌، طالقان‌، تکیه سپه سالار و آبشار هفت چشمه به صورت روزانه برگزار می‌شود‌.

وی ادامه داد: این تورها برای عموم رایگان است و تنها هفت هزار تومان برای بیمه گردشگران در طول سفر از آنها اخذ می‌شود.

 

وی یادآورشد: گردشگری موضوعی مردم محور است، بنابراین اگر می‌خواهیم وضعیت گردشگری استان بهبود یابد و این صنعت به منبعی برای درآمد‌زایی استان تبدیل شود، در ابتدا شهروندان البرزی باید برای بازدید از مناطق گردشگری استان اقدام کنند‌.

ترکاشوند تصریح کرد: علاوه بر برنامه مذکور در این هفته در کاروان سرای شاه عباسی و در مجموعه گلشهر کرج نیز برنامه‌های متنوعی از جمله پخش موسیقی محلی‌، برگزاری کارگاه‌های صنایع دستی برگزار می‌شو‌د.

این مسئول گفت: تمامی برنامه‌های این هفته از طریق بیلبورد، تلویزیون‌های شهری‌، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها به اطلاع مردم رسیده است‌.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز هم چنین گفت: به مناسبت هفته گردشگری، تورهای ویژه گردشگری برای اصحاب رسانه و قلم نیز در این استان برگزار خواهد شد.

ترکاشوند اظهار داشت: استان البرز دارای جاذبه‌های متعدد و متنوع گردشگری، باستانی، طبیعی و تاریخی است که هر ساله تعداد زیادی از مردم برای بازدید از این جاذبه‌ها به استان البرز سفر می‌کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی و همچنین نزدیکی به پایتخت، وجود این جاذبه‌های ارزشمند در نزدیکی تهران موقعیت خوبی برای چند میلیون ساکن استان‌های تهران و استان‌های همجوار ایجاد کرده که در صورت اطلاع‌رسانی صحیح و دقیق از این جاذبه‌ها، استان البرز می‌تواند به عنوان یکی از قطب‌های پذیرش گردشگر در کشور تبدیل شود.

این مسئول گفت: امروزه صنعت گردشگری در جهان به عنوان یکی از مهمترین منابع درآمدی کشورها به شمار می‌آید و این در حالی است که در کشور ما به ویژه استان البرز جاذبه‌های متعددی وجود دارد که هنوز برای بسیاری از مردم ناشناخته است.

 

ترکاشوند تاکید کرد: استان البرز از نظر بهره‌مندی از این جاذبه‌ها جایگاه بسیار ممتازی دارد که در صورت معرفی صحیح آثار متنوع و متعدد تاریخی، باستانی، فرهنگی و مذهبی و طبیعی این استان به طور قطع مردم بسیاری را به خود جذب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه نباید فرصت‌ها و جاذبه‌های گردشگری استان البرز ناشناخته باشد، گفت: به طور قطع یک دستگاه به تنهایی در این زمینه نمی‌تواند تمام مسئولیت‌ها و وظائف را بر  عهده گرفته و در این حوزه مهم رسانه‌ها نقش بسیار موثر و با اهمیتی دارند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز تاکید کرد: در صورت اطلاع‌رسانی صحیح رسانه‌ها از جاذبه‌های گردشگری این استان، می‌توانیم در آینده نزدیک به عنوان یکی از قطب‌های اصلی گردشگری کشور معرفی شویم.

ترکاشوند ادامه داد: در همین راستا اداره میراث فرهنگی استان البرز طرحی را برای آشنایی بیشتر و بهتر اصحاب رسانه با جاذبه‌های فوق در دستور کار دارد که در هفته گردشگری به اجرا در خواهد آمد.

وی بیان داشت: یکی از این طرح برگزاری تورهای ویژه گردشگری برای خبرنگاران، روزنامه‌نگاران، عکاسان و گزارشگران استان البرز است تا آنها بیش از گذشته با توانمندی‌های توریستی استان آشنا شوند.

ترکاشوند گفت: هدف از اجرای این طرح آشنایی اصحاب رسانه با توانمندی‌های استان البرز است و امیدواریم خبرنگاران بتوانند این جاذبه‌های و پتانسیل‌ها را از طریق رسانه‌های خود به مردم منتقل کنند.

وی اظهار داشت: همچنین در هفته گردشگری که از روز پنجم مهر ماه آغاز می‌گردد، اداره میراث فرهنگی استان البرز ده‌ها برنامه با هدف معرفی پتانسیل‌های استان در این حوزه در دستور کار دارد که اجرایی خواهد شد.

/108

انتهای پیام/

کد خبر 1392070320